کاخ سعد آباد تهران | به روز ترین قیمت بلیط بخش های مختلف کاخ

کاخ سعد آباد تهران | به روز ترین قیمت بلیط بخش های مختلف کاخ

مجتمع سعدآباد موزه ای باشکوه در شمال تهران است، که میراث برجسته ای از عصر قاجار به شمار می آید. این مجموعه که در قرن 19 میلادی ساخته شده است، شامل چندین کاخ، باغ های مجلل و موزه ها است. مساحت عمومی این مجموعه بیش از 1 کیلومتر مربع است. نمایشگاه موجود در موزه های آن جنبه های مختلف اساطیر، هنر و فرهنگ ایرانی را در بر می گیرد و همچنین این مکان آخرین محل حکومتی و فرمان رانی شاهان ایران در قرن 19 و 20 میلادی است.

تاریخچه کاخ سعد آباد

این مجموعه در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده و متعلق به پادشاهان دوره قاجار و خانواده های آنها بود. در دهه 1920 میلادی رضا شاه پهلوی برخی ساختمان ها را به مجموعه اضافه کرد و از کاخ به عنوان یک اقامتگاه تابستانی استفاده می کرد. در دهه 1970 نیز پسرش محمدرضا پهلوی به آنجا نقل مکان کرد و در سال 1979 میلادی و پس از انقلاب اسلامی، این مجموعه به موزه تبدیل شد. امروزه سازمان میراث فرهنگی ایران مجتمع را اداره کرده و از آن نگهداری می کند.

مجسمه های مشاهیر کشور در محوطه مجموعه

معماری

این مجموعه شامل 18 ساختمان است، که 10 مورد ازآنها برای بازدید عموم می باشد و گردشگران اجازه بازدید از آنها را دارند. 4 ساختمان در اختیار نهاد ریاست جمهوری است. و 4 ساختمان دیگر هم میزبان مهمان های کاخ هستند. دو بنای جالب توجه کاخ سفید (کاخ ملت) و کاخ سبز (کاخ شاهوند) این مجتمع است. کاخ سفید این مجموعه در اوایل دهه 1930 میلادی توسط رضا پهلوی ساخته شد و به عنوان یک اقامتگاه تابستانی به وی خدمت می کرد. در بیرون ساختمان، قطعه ای از بنای تاریخی رضاشاه به جا مانده است. اکنون این کاخ مبلمان، تزیینات، نقاشی ها و فرش های خود را به همان وضعیتی که در زمان سلطنت رضاشاه داشته اند، حفظ کرده است. کاخ سبز هم در سال های دور تر و در زمان دوره حکومت قاجار ساخته شده و توسط رضاشاه بازسازی شده است. او از آن به عنوان اقامتگاهی برای پذیرایی از میهمانان خود استفاده می کرد. کاخ سبز دکوراسیون و معماری کلاسیک بیشتری را نشان می دهد. با تماشای موزائیک های آینه دار و فرش های پر نقش داخلش به این مسئله پی خواهید برد. سایر ساختمان های این مجموعه موزه های مختلفی هستند. در این موزه ها می توانید، شاهد آثار هنری از دوره های مختلف زمانی ایران، مانند نقاشی های نفتی دوره های صفویه، افشاریه ، زندیه و قاجار و همچنین نقاشی های بزرگ و کوچک از اسا تید مختلف چون استاد فرشچیان و آثارخطاطان معروف ایرانی مانند استاد میر عماد باشید و از آنها لذت ببرید. موزه های دیگر هم شامل اتومبیل های لوکس، لباس های سلطنتی، تصاویر شاهان و خانواده های سلطنتی، لباس های نظامی ایرانی در دوره های مختلف و سبک زندگی و کشاورزی ایرانی را معرفی می کنند.

محوطه سرسبز کاخ

آدرس دقیق کاخ سعد آباد

مجموعه سعدآباد در شمال تهران، در کوهپایه های البرز قرار دارد. ایستگاه مترو تجریش 30 دقیقه با قصر فاصله دارد و همچنین ایستگاه اتوبوس BRT نیز نزدیک آن قرار دارند. آدرس کاخ به شرح زیر می باشد: تهران، خیایان تجریش، خیابان سعدآباد، کاخ موزه سعد آباد

چگونگی دسترسی

1- با ماشین

مجموعه سعدآباد در شمال تهران، نزدیک بزرگراه مدرس و خیابان ولیعصر واقع شده است. به میدان تجریش بروید و سپس مسیر خود را در خیابان های کوچکتر پیدا کنید.

2- با اتوبوس

خط شماره 7 BRT (اتوبوس سریع حمل و نقل) بعد از خیابان ولیعصر (عج) و به میدان تجریش می رسد. پس از پیاده شدن از ایستگاه باقی مسیر را پیاده بروید، یا تاکسی بگیرید.

3- با مترو

ایستگاه مترو تجریش شمالی ترین ایستگاه خط مترو است. با رسیدن به آنجا می توانید به سمت قصر قدم بزنید یا تاکسی بگیرید.

4- پیاده

می توانید از ایستگاه مترو تجریش به سمت کاخ سعدآباد قدم بزنید، رسیدن به کاخ حدود 30 دقیقه طول می کشد.

ساعات بازدید

بازدید از این قصر زیبا در نیمه اول سال همه روزه از ساعت 9 صبح تا 19 عصر و در نیمه دوم سال همه روزه ساعت 9 صبح تا17 عصر (به جز ایام سوگواری) می باشد.

روز های تعطیل: روز های رحلت امام خمینی (ره)، شهادت امام علی (ع)، شهادت امام جعفر صادق(ع)، تاسوعا و عاشورای حسینی، رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع)

کاخ سعد آباد تهران

قیمت بلیط تمام بخش های کاخ سعد آباد

ورودی مجموعه: 5000 تومان

کاخ موزه ملت (کاخ سفید) / موزه هنر ملل: 5000 تومان

کاخ موزه سبز: 5000 تومان

موزه ظروف سلطنتی: 4000 تومان

موزه استاد فرشچیان: 4000 تومان

موزه پوشاک سلطنتی:4000 تومان

موزه هنر های زیبا: 4000 تومان

موزه نظامی: 4000 تومان

موزه آشپزخانه سلطنتی: 4000 تومان

موزه اتومبیل های سلطنتی: 4000 تومان

موزه سلاح های درباری: 4000 تومان

موزه خط و کتاب میر عماد: 4000 تومان

موزه برادران امیدوار: 4000 تومان

موزه استاد بهزاد: 4000 تومان

موزه آب: 4000 تومان

موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد تاریخی سعد آباد: 4000 تومان

(عزیزان توجه داشته باشید، که قیمت همه بلیط ها برای سال 1398 شمسی می باشد.)

زمان توصیه شده لحظات برای بازدید از این مکان حدود 2 الی 3 ساعات است.

داخل کاخ
 

نزدیک ترین محل های اقامتی به جاذبه

اگر می خواهید از مجموعه سعد آباد خیلی دور نمانید، در قسمت شمالی تهران چند گزینه برای استراحت دارید. برای داشتن اقامت لوکس در هتل 5 ستاره اسپیناس پالاس، هتل پارسیان استقلال یا هتل تاج محل را امتحان کنید. همچنین می توانید در هتل سپهر آپارتمان های دنج را انتخاب کنید یا اقامت اقتصادی تر و به صرفه تر را در هتل های 3 ستاره الماس یا هتل کارون در نظر بگیرید.

شکم گردی در اطراف کاخ

مجتمع سعدآباد به دلیل قرار گرفتن در شمال تهران و در یک محله ثروتمند، رستوران ها و کافه های زیادی با کیفیت بسیار خوبی در اطراف خود دارد. شما می توانید غذاهای بین المللی و محلی را با قیمت های مختلف (که اغلب قیمت های بالایی دارند) امتحان کنید. رستوران Dedarino غذاهای زیبا را در فضایی فانتزی سرو می کند و منهتن گریل همبرگرهای آبدار را به شما پیشنهاد می کند. برای غذاهای سنتی ایرانی می توانید به سراغ شمرون کباب، رستوران وای کباب (یکی از بهترین مکان های کل تهران!) یا به رستوران سنتی ارزان تر حافظی بروید. برای داشتن یک استراحت کوتاه خوردن قهوه یا دسرها در یک فضای دنج، کافه جوزمیر را امتحان کنید.

Add comment

Your message is required.