برج میلاد تهران | صفر تا صد هزینه های برج میلاد!

برج میلاد تهران | صفر تا صد هزینه های برج میلاد!

برج میلاد تهران بلند ترین آسمان خراش ایران است. این برج داخل خود بخش های مختلفی دارد که هر کدام از آنها نمونه ای عالی در سطح خود به شمار می روند. در این مقاله به تک تک آنها خواهیم پرداخت. پس با لحظات همراه باشید.

سولات متداول

- برج میلاد چند طبقه است؟

- صاحب برج چه کسی است؟

- داخل آن چه چیز هایی وجود دارد؟

- قیمت بلیط این برج چه قدر است؟

- سرعت آسانسور های برج چه قدر است؟

- تاریخچه ساخت برج مربوط به چه زمانی است؟

- تفریحات موجود در این برج چه تفریحاتی هستند؟

آشنایی با برج میلاد تهران

برج میلاد با تسلط بر افق حومه غربی تهران، از همه جای شهر تهران به راحتی قابل مشاهده است. این برج 435 متر ارتفاع دارد و از جمله آن 120 متر آنتن مخابرتی اش است. این سازه در سال 2017 میلادی در جایگاه ششمین برج بلند مخابراتی جهان قرار گرفت. این برج با داشتن یک شباهت جالب با برج مناره کوالالامپور مالزی، از توجهات زیادی بین گردشگران شهر تهران برخوردار است. این برج در کل هفدهمین برج بلند جهان است. این برج در 16 مهر سال 1387 پس از 11 سال کار بی وقفه افتتاح شد و امروزه به یکی از مهم ترین جاذبه ها و نماد های شهر تهران تبدیل شده است. این آسمان خراش از اموال عمومی شهرداری تهران محسوب می شود و واحد های موجود در آن هرگز به فروش نمی رسد و فقط با قرار داد های رسمی اجاره داده می شوند.

 فواره های حوض جلوی ورودی

معماری برج

در محوطه بنا فضای سرسبز و حوض طویل برج را خواهید دید، که فواره های بزرگ و کوچک زیادی در خود دارد. این بنا دارای زیر بنای هشت ضلعی بزرگی است، که وزن ساختمان را بر دوش می کشد. بدنه برج بلند ترین قسمت ترین قسمت آن را تشکیل می دهد و در نهایت کلاهک روی برج که همان طور که در بالا گفتیم روی آن آنتن مخابراتی بزرگی به طول 120 متر قرار دارد. برج میلاد تهران در کل دارای 12 طبقه است، که در قسمت بالایی و فوقانی آن قرار گرفته اند.

Milad tower

داخل برج میلاد چه خبره؟

این برج از پنج بخش اصلی تشکیل شده است: بنیاد، ساختار گذار (لابی)، بدنه، ساختار سر و دکل آنتن. ساختار لابی از شش طبقه تشکیل شده است. سه طبقه اول شامل 63 واحد صنفی، 11 رستوران، یک کافه تریا و یک نمایشگاه محصولات تجاری است که 260 متر مربع فضا دارد. طبقه اول و دوم زیرزمینی از بخش های رسمی و نصب و دِیتاسِنتر تشکیل شده است. طبقه همکف به ورودی و پذیرایی بازدید کنندگان اختصاص داده شده است. بدنه برج سازه ای بتونی است که از طبقه همکف تا ارتفاع 315 متری ارتفاع دارد. در سه ضلع مختلف آن 6 آسانسور برای انتقال بازدید کنندگان به سر برج وجود دارد، که با سرعت 7 متر بر ثانیه به سمت بالای برج حرکت می کنند. همچنین یک راه پله اضطراری در ضلع چهارم آن وجود دارد. این راه پله 1693 پلکان دارد.

سر برج یک سازه فولادی به وزن حدود 25000 تن می باشد و از 12 طبقه تشکیل شده است. در طبقات این قسمت، یک کافه تریا، یک گالری هنری عمومی، یک عرشه مشاهدات باز(که از روی آن تمام شهر تهران را زیر پای خود خواهید دید، البته دوربین های مخصوصی هم وجود دارد، که می توانید با آنها به اقصا نقاط شهر نگاهی بیندازید.)، یک رستوران گردان، یک رستوران VIP، طبقه مکانیکی، و یک گنبد آسمانی، تالار های بزرگ برای برگذاری مراسمات مختلف، گیم نت، سینما گیم، کاربازیا،لیزریوم، سالن برگذاری کنسرت ها، اتاق فرار و چندین قسمت مختلف وجود دارد. طبقات زیر دکل برای تنظیم آنتن های ارتباطی کاربران عمومی است و سه طبقه فوقانی سازه به آنتن سازمان رادیو و تلویزیون جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافته است.

علاوه بر این، این مجموعه دارای یک پارکینگ به مساحت 27000 متر مربع، یک واحد بزرگ رایانه و ارتباطات، یک واحد فرهنگی و علمی، یک مرکز معاملات تجاری، یک نمایشگاه موقت برای نمایش محصولات، یک کتابخانه تخصصی، یک سالن نمایشگاه های بین المللی و یک واحد اداری و یک هتل 5 ستاره، دلفیناریوم(سالن برگذاری نمایش دلفین ها که بزرگ ترین نوع بدون ساحل در نوع خود است) می باشد. به غیر از این ها در قسمت های بالا تر موزه مشاهیر، موزه سکه، موزه هدایا و دست نوشته‌های شهرداری تهران و در قسمت آخر گنبد آسمان وجود دارد، که بلند ترین طبقه این آسمان خراش است و در روی دیوار های آن نقش های زیبای زیادی از تمدن 9 هزار ساله ایرانی وجود دارد، که می توانید از تماشای آنها لذت ببرید.

نمایی از برج بزرگ میلاد

بخش های تفریحی

1- کاربازیا

بخشی است که کودکان را شغل های مختلف آشنا می کنند و به کودکان لباس آن شغل را می دهند و‌‌ آنها را با بازی و به صورت عملی با این شغل آشنا می کنند و در اینجاست، که می توانید با شغل مورد علاقه دلبندتان آشنا شوید. قیمت بلیط کاربازیا بسته به انتخاب بخش مورد نظر 20000 تومان الی 40000 تومان می باشد.

کاربازیا، مکانی برای پیدا کردن شغل آینده بچه ها

2- سینما گیم

در این بخش سینمای پنج بعدی وجود دارد، که شما را وارد دنیای زامبی ها یا یک ترن هوایی می کند و حس حضور واقعی را در این مکان ها به شما می دهد. قیمت بلیط این بخش 12000 تومان می باشد.

3- پینت بال

در کنار برج میلاد مکانی برای بازی مهیج پینت بال وجود دارد، که می توانید لحظات خوشی را با دوستانتان بگذرانید و با گلوله های رنگی در فضایی متفاوت به یکدیگر شلیک کنید. قیمت ورودی بخش پینت بال هم 20000 تومان می باشد.(هزینه های گلوله و برخی از هزینه های دیگر مجزا می باشد)

4- پل معلق

پل معلق بزرگی در کنار برج قرار دارد، که راه رفتن روی آن که ارتفاع 5،6 متری

دارد، کار هرکسی نیست و دل شیر می خواهد. قیمت بلیط پل معلق 10000 تومان می باشد.

5- زیپ لاین

زیپ لاین این مجموعه هم در کنار تفریحات بالا قرار دارد و این را بگویم، که خیلی جذاب و تجربه ای فوق العاده است. قیمت بلیط زیپ لاین35000 تومان می باشد.

زیپ لاین و پل معلق برج

ساعت بازدید

بازدید از این برج همه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب می باشد.

قیمت بلیط ها

بلیط ورودیه: 3000 تومان

ورودی کافه تریا: 5000 تومان

سینما: 20000 تومان

لیزریوم: 8000 تومان

کنسرت ها: 60000 تومان الی 300000 تومان

سکوی دید باز(پانوراما) از شهر: 12000 تومان

اتاق فرار انیگما: 40000 تومان الی 60000 تومان

آدرس

برج میلاد در شمال غربی تهران و میان بزرگراه‌های شیخ فضل‌الله، همت، حکیم و چمران واقع شده است.

سکوی بازدید

چگونگی دسترسی

1- تاکسی ها

تاکسی ها یا ماشین های وَن یکی از راه های رسیدن به برج است، ولی یکی از معایب آن ترافیک های شدید و حوصله سربر شهر تهران است.

2- اتوبوس ها

اگر می خواهید با اتوبوس به برج میلاد بروید، باید در نزدیک ترین ایستگاه آن یعنی ایستگاه بیمارستان میلاد پیاده شوید و پس از آن راه کوتاهی برای رسیدن به برج خواهید داشت.

3- مترو

مترو یکی از بهترین گزینه های حمل ونقل شهر تهران است، که می توانید از شر ترافیک های سنگین این شهر در امان باشید. در صورتی که با مترو می خواهید به برج بروید، باید در ایستگاه میدان صنعت پیاده شوید و باقی مسیر را به انتخاب خود با تاکسی یا پیاده بروید.

سایه برج میلاد

سخن لحظات

برج میلاد یکی از جالب ترین جاذبه های شهر تهران است، که سالانه میلیون ها نفر برای بازدید از آن چه از خارج کشور و چه از داخل کشور به تهران می آیند. تا شاهد بلند ترین آسمان خراش ایران باشند.

Add comment

Your message is required.