قلعه مالبورک لهستان | بزرگ ترین قلعه جهان!

قلعه مالبورک لهستان | بزرگ ترین قلعه جهان!

این قلعه یکی از تاریخی ترین جاذبه های گردشگری کشور لهستان است. علاوه بر آن، این بنا قلعه ای عظیم و بی نظیر است که در سواحل رودخانه نوگِیت در بازوی شرقی ویستولا قرار دارد. ساخت این قلعه توسط شوالیه های توتونی در قرن سیزدهم میلادی آغاز شد و تقریباً 150 سال به طول انجامید. بازدید از این بنا تاریخی با راهنمای خودآموز و با راهنمای صوتی انجام می شود. با لحظات همراه باشید، تا شما را با این مکان آشنا کنیم.

Malbork Castle

معرفی بزرگ ترین قلعه جهان

همان طور که در بالا گفتیم ساخت قلعه مالبورک در سال 1276 میلادی آغاز شد و تکمیل شدنش حدود 150 سال به طول انجامید. هنگامی که مالبورک در سال 1309 میلادی به عنوان مرکز حکومت و پایتخت اعلام شد، به طور قابل توجهی گسترش یافت. قلعه در کنار ارتفاعات ساخته شده است و امتداد آن در پایین این مناطق هم قرار دارد. کل این مجموعه توسط سه حلقه از دیوارهای دفاعی محاصره شده و با برج های دیدبانی تقویت شده است. این قلعه بیش از 20 هکتار وسعت دارد که آن را به بزرگترین قلعه ساخته شده در قرون وسطا تبدیل کرده است.

این قلعه توسط ارتش لهستان در سال 1457 میلادی در جنگ سیزده ساله داخلی خود، هنگامی که قدرت نظامی شوالیه ها شروع به از بین رفتن کردند، به تصرف پادشاهان جدید درآمد و سپس به محل اقامت پادشاهان لهستانی تبدیل شد، در سال 1772 میلادی، پروسی ها آن را به پادگان نظامی تبدیل کردند و بخش اعظم دکوراسیون و بخش های مختلف آن را از بین بردند.

با وجود آسیب دیدگی مالبورک در طول جنگ جهانی دوم، تقریبا کل مجموعه از این جنگ مهلک و ترسناک جان سالم به در برد. اموزه قلعه مالبورک لهستان به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور تبدیل شده و سالانه گردشگران زیادی از آن بازدید به عمل آوردند.

Malbork Castle

راهنما بازدید از قلعه مالبورک

در این قلعه یکی از بهترین مناظری که چشمانتان را نوازش خواهد داد، منظره زیبا از طرف رودخانه ای است که از کنار آن می گذرد، که می توانید از طریق پیاده رو به آنجا بروید و با قدم زدن در کنار این رود به خصوص در اواخر بعد از ظهر و هنگام غروب خورشید وقتی آجرهای قلعه به رنگ قرمز و قهوه ای شدید دیده می شوند این کار بسیار لذت بخش تر خواهد بود.

بازدید کنندگان اخیراً با استفاده از یک راهنمای صوتی جدید و جذاب که با استفاده از GPS و یک مسیر تنظیم شده به راحتی می توانند از تمامی بخش های داخل و خارج کاخ دیدن کنند.

ورودی این مجتمع از قسمت شمالی است و دروازه بزرگی در آن واقع شده است. پس از ورود از دروازه اصلی می توانید از طریق پنج درب آهنی به طرف حیاط وسیع قلعه میانی راه یابید.

در سمت غربی مجموعه کاخ Grand Masters (گرند مسترس) واقع شده است که دارای فضای داخلی با شکوه و عظیم آن شامل آشپزخانه با شومینه هایی به عرض 6 متر و کاشی های بزرگ، سقف برجسته دارای طاق های زیبا است. در این مجموعه سیاه چال هایی هم برای زندانیان مهم وجود دارد، که می توانید از آن بازدید کنید. قبل از رفتن به طرف دیگر حیاط، از ساختمانی که مجموعه ای از اسلحه ها و زره های آن دوران را در معرض نمایش قرار داده بازدید کنید.

سپس با استفاده مجدد از راهنمای صوتی که شما را به سمت قلعه جاهای مرتفع قلعه هدایت می کند، به آنجا بروید. از کنار برآمدگی دیگری و از طریق یک دروازه به یک حیاط قوس دار تماشایی وارد خواهید شد، که یک چاه بازسازی شده در وسط آن قرار دارد. مکان حلقه زدن و اتحاد شوالیه ها که در بالای برج مخصوص خود قرار دارد و به امتداد قلعه متصل شده است، که با یک پیاده روی کوتاه می توانید به آنجا برسید.

یکی از جالب ترین فضای داخلی در قلعه مالبورک، کلیسای سنت ماری قرار دارد، که از یک درگاه زیبا گوتیک معروف به "دروازه طلایی" می توان به آن دسترسی داشت. اینجا جایی است که شوالیه های هم پیمان در آنجا به عبادت خداوند می پرداختند، اما این بخشی بود که بیشترین آسیب را در طول بمباران سال 1945 میلادی به خود دید. نوسازی این کلیسا در سال 2016 به پایان رسید.

جالب است بدانید، در سراسر قلعه سیستم گرمایش زیرزمینی در بسیاری از اتاق ها ی کاخ وجود دارد، که جالب توجه است. اگر بیش تر دقت کنید، شاهد گچ بری های زیبا و منحصر به فردی خواهید بود. مدت زمان بازدید از این مکان به پیشنهاد لحظات حدود 3 ساعت می باشد. امیدواریم از بازدید از این مکان لذت ببرید.

Malbork Castle

ساعات بازدید

بازدید از این قلعه تاریخی در ماه های می تا سپتامبر از ساعت 9 صبح تا 7 عصر و در ماه های اکتبر تا آوریل از ساعت 10 صبح تا 3 بعد از می باشد.

قیمت بلیط

قیمت بلیط این مکان برای بزرگ سالان 29.5 زلوتی (واحد پول لهستان) می باشد.

Add comment

Your message is required.