کاخ تابستانی پکن | حقایق جالبی که از این کاخ نمی دانستید؟!

کاخ تابستانی پکن | حقایق جالبی که از این کاخ نمی دانستید؟!

کاخ تابستانی پکن، در واقع باغ موزه ای بزرگ است، که در منطقه هِیدایان در قسمت غربی این شهر واقع شده است. این بنا تاریخی 15 کیلومتر از منطقه مرکزی پکن فاصله دارد. این کاخ به عنوان بزرگترین پارک سلطنتی چین شناخته می شود. باغ ها و مناظر چشمگیری در داخل آن وجود دارد وکاملاً از زیبایی طبیعی و عظمت باغ های سلطنتی که نمایانگر قدرت ملی کشور چین هستند، برخوردار می باشد. با لحظات همراه باشید، تا شما را با این مکان تاریخی و حقایقی پیرامون این کاخ آشنا کنیم.

معرفی کوتاه

آدرس: حومه غربی پكن، در فاصله 15 كيلومتري از شهر

مساحت: 290 هکتار

قدمت: 313 سال(محاسبه شده در سال2020)

بهترین زمان برای مشاهده: تابستان

زمان لازم برای مشاهده: 3 ساعت

تاریخچه کاخ تابستانی پکن

کاخ تابستانی پکن که با نام یوان ‌مینگ یوان (به معنای باغ‌های کمال روشنایی) هم شناخته می‌شود، در ابتدا در سال میلادی به عنوان پاداش سلطنتی امپراتور کانگسی به پسر چهارمش یینژن، که بعدها به امپراتور یانگ ‌ژنگ تبدیل شد، داده شد، اما در آن ابتدا به اندازه وسعت امروزی اش نبود. با گذشت زمان بر وسعت این کاخ و باغ های آن افزوده می شد. در سال 1750 میلادی، ساخت بخش های دیگر این کاخ سلطنتی پر زرق و برق آغاز شد، تا برای برگذاری جشن تولد مادر امپراتور کیانگ لانگ آماده باشد.

این کاخ بسیار مورد علاقه امپراطوران بود و حتی بعضی از امپراطوران در این کاخ بیش تر از کاخ های شهر ممنوعه که محل فرمانروایی بود، اقامت داشتند.

در سال 1998، این مکان در بین میراث جهانی توسط یونسکو به ثبت رسید و از آن پس سالانه چندین میلیون گردشگر خارجی و داخلی از این جاذبه دیدن می کنند.

پلی به شکل منحصر به فرد در کاخ

نقشه کاخ تابستانی

کاخ تابستانی را می توان به چهار بخش تقسیم کرد: دربار، منطقه جلو تپه طول عمر، منطقه عقب تپه طول عمر و منطقه دریاچه کونمینگ

دریاچه کونمینگ از شرق کاخ شرقی تا ساحل شمالی شرقی این مجموعه گسترده شده است و دربار های امپراطوری را از هر جا این باغ بزرگ می توانید ببینید و از داخل آنها بازدید به عمل آورید.

جاذبه های درون کاخ

کاخ شرقی

این قسمت ورودی اصلی کاخ است و دو مجسمه ی شیر از جنس برنز در دو طرف دروازه از زمان امپراطوری کیانلونگ قرار دارند.

دو مجسمه شیر در کاخ شرقی

سالن جید بیلوندز

این سالن در سمت غرب تالار خیر خواهی قرار گرفته و محل زندگی امپراطوران حکومت کواینگ نیز بوده است.

پیاده رو طولانی

پیاده رو بلندی در این کاخ وجود دارد، که در اوسط قرن هجدهم میلادی ساخته شده است. طول این پیاده حدود 700 متر است و در طول این مسیر که شما در ال قدم زدن هستید 1400 نقاشی وجود دارد که می توانید با تماشای آن ها گذر زمان و طول مسیر را متوجه نشوید.

قایق سنگی

یک قایق سنگی 96 متری در کاخ تابستانی پکن وجود دارد که در سال 1860 میلادی قایق چوبی اصلی در آن آتش سوزی که در این کاخ رخ داده بود، سوخت و اکنون یک نسخه از آن با سنگ مرمر ساخته شده است.

تالار خیرخواهی

در این محدوده جلسات دادگاهی برگزار می شد و در زمان امپراطوری کیانلونگ به آن “سالن حکومت خوب” گفته می شد.

چگونه به کاخ تابستانی برویم؟

به سمت دروازه قصر شرقی

 با اتوبوس های خط 303، 331، 332، 346، 508، 579 یا 584 می توانید، به طور مستقیم به دروازه شرقی برسید و یا با اتوبوس 384، 394، 563، 594 یا 601 به سمت hangcun بروید و پس از آن حدود 200 متر با همین دروازه فاصله خواهید داشت، که با یک پیاده روی کوتاه می توانید آن را بپیمایید.

به سمت دروازه غربی

با استفاده از اتوبوس 469 یا 539 می توانید در (دروازه غربی Yiheyuan) پیاده شوید.

به سمت دروازه شمالی

اتوبوس 303، 331، 346، 394، 563، 584، 594 از جلوی دروازه شمالی رد می شوند، که می توانید در آنجا پیاده شوید و یا با اتوبوس 332، 384 یا 601 به ایستگاه مترو بیگونگمن بروید و راه اندکی را تا کاخ پیاده روی کنید.

قصر دریار

قیمت بلیط کاخ تابستانی

باغ دیه: 5 یوان

برج بخور دادن بودایی: 10 یوان

تالار ونچانگ: 20 یوان

راهنمای گروه ویژه موسیقی: 60 یوان

ساعات بازدید

از ماه آوریل تا اکتبر: از ساعت 06:30 صبح الی 18:00 عصر

از ماه نوامبر تا مارس: 07:00 صبح تا 17:00 بعد از ظهر

Add comment

Your message is required.