12 مورد از جاهای دیدنی شهر فجیره امارات

12 مورد از جاهای دیدنی شهر فجیره امارات

شهر فجیره یک شهرک مدرن و صنعتی در سواحل شرقی کشور امارات متحده عربی است. این شهر همانند سایر شهر های این کشور مثل پایتختش دبی، دارای آسمان خراش های بزرگ و زیبا است و علاوه بر آن دارای سواحل آفتابی و مکان های تاریخی و تفریحی و چیز های زیاد دیگر هم هست. با لحظات همراه باشید، تا به معرفی 12 جاذبه برتر گردشگری در این شهر بپردازیم، که نباید دیدنشان را از دهید.

1- مسجد البدیه

در محدوده 35 کیلومتری شمال شهر فجیره، مسجد خشتی البدیه در قرار گرفته است. ویژگی های مهندسی این مسجد، که یکی از تاریخی ترین مساجد این کشور به شمار می رود، منحصر به فرد است. این مسجد شامل یک سالن نماز است که با طاق هایی در داخلش تزئین شده است. این مسجد از گِل ساخته شده است. می توانید دهانه های تهویه و میراب (طاقچه نماز که به سوی مکه است و جهت آن را نشان می دهد). يك ستون مركزي که سقف را پشتیبانی می کند، در داخل آن وجود دارد. محققان با کاوش در پیرامون این مکان به آثاری دست یافتند، که نشان می دهد که در این منطقه حدود 4000 سال پیش زندگی جریان داشته است. علاوه بر آن یک قبرستان بزرگ اسلامی در شمال این مسجد وجود دارد، که می توانید از آن بازدید کنید. به تازگی آثاری مربوط به 1000 سال پیش از میلاد مسیح(3000 سال قبل) در نزدیکی های این مکان یافت شد، که اهمیت گردشگری آن را افزایش داد.

جاهای دیدنی شهر فجیره امارات

2- قلعه فجیره

قلعه فجیره که در سال 1670 میلادی ساخته شده است، قبلاً به عنوان یک قلعه مرکزی در امارات متحده عربی بود، که به عنوان یک لایه دفاعی و یک خانه برای خانواده حاکم مورد استفاده قرار می گرفت و برای چند قرن این مکان، تنها بنای سنگی در سواحل فجیره بود. این قلعه دارای سه بخش اصلی شامل: مدیریت تالار، یک برج مربعی شکل و دو برج گرد است. به گزارش لحظات، در طی چندین سال اخیر، بازسازی و مرمت هایی روی آن انجام شده که آن را به دوران شکوه خود برگردانده است و گردشگران زیادی در سال های اخیر از آن بازدید کرده اند. منطقه این قلعه هم مرز با محدوده یک دهکده تاریخی است، که توسط گروه باستان شناسی و میراث فوژیره تأسیس شده است.

جاهای دیدنی شهر فجیره امارات

3- ساحل آل آقا

در محدوده 45 کیلومتری شمال شهر فجیره، ساحل الآقا واقع شده است، که تحت سلطه "جزیره اسنوپی" قرار دارد، که نگین این ساحل است. تفریحی ساحلی برتر فجیره است.

هتل های مختلف لوکسی در این ساحل وجود دارد، که از داخل آن می توانید به آب های دریای عمان نگاه کنید و غروب خورشید را پشت آب ها ببینید. علاوه بر این می توانید، کنار ساحل دراز بکشید و از یک حمام آفتاب لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری شهر الفجیره امارات

4- قلعه بیتنا

این قلعه در 13 کیلومتری خارج از شهر و در امتداد بزرگراه آن قرار دارد و یکی از جاهای دیدنی شهر فجیره به شمار می رود. این قلعه که در سال 1735 میلادی ساخته شده است. اتاق های بزرگ این قلعه از دیوارهای ضخیم به رنگ طلایی هستند. دو برج دیدبانی هم روی برج وجود دارد، که سربازان روی آن دیدبانی می کردند.

5- کوه های هاجر

کوه های هاجر ساحل غربی امارات متحده عربی را از فجیره جدا می کند. این کوه ها به دلیل موقعیت جغرافیایی خود دارای نهر ها و رودخانه های زیادی هستند، که برخی از آنها فصلی هستند. از زیباترین وادی(همان رود یا نهر) های منطقه می توان به وادی سیجی، وادی سحام و وادی میداخ اشاره کرد. شما می توانید از طبیعت این مکان زیبا که از جاهای دیدنی شهر فجیره هستند لذت ببرید و در آب های رود خانه های خروشانش آب تنی کنید.

6- مسجد شیخ زاید

مسجد شیخ زاید یکی از مدرن ترین مساجد کل کشور امارت است، که معماری فوق العاده و حیرت انگیزی دارد و صد در صد در لیست بهترین جاهای دیدنی شهر فجیره هم قرار دارد و حتما در سفر به این شهر از آن بازدید کنید. این مسجد به اندازه 3 زمین فوتبال است. علاوه بر آن مسجد شیخ زاید دومین مسجد بزرگ امارات متحده عربی است. در داخل مسجد مکانی برای بازدید گردشگران از فضای داخل مسجد ایجاد شده است.

مسجد شیخ زاید

7- موزه فجیره

موزه فجیره در جنوب قلعه فجر قرار دارد و مجموعه ای بسیار زیبا از آثار باستانی است، که از اوایل عصر برنز به جا مانده اند و حفاری های باستان شناسی در قیدفا و بیتنا کشف شده اند. در این نمایشگاه ها آثار تاریخی نظیر سلاح های عصر برنز، سفال های نقاشی شده، گلدان های تاریخی و سکه های نقره ای قبل از اسلام نگهداری می شود. یکی از برترین و تاریخی ترین آثار این مجموعه کاسه ای ملقب به تخم شتر مرغ است، که در کیدفا کشف شده است و قدمت آن به 2 هزار و 200 سال قبل بر می گردد.

جاذبه های گردشگری شهر فجیره امارات

8- قلعه الحیل

قلعه الحیل (Al Hayl Castle) زمانی به‌عنوان مرکز فرماندهی خانواده حاکم فجیره استفاده می‌شد و با قدمتی ۲۵۰ ساله، نقش مهمی را در دفاع از منطقه ایفا می‌کرد. امروزه بخش‌های کمی از قلعه باقی‌مانده است و دیوارهای اصلی آن سال‌ها پیش تخریب شده‌اند. یک برج دیده‌بانی بر فراز تپه قرار دارد که با اشراف کامل به تمام مناطق اطراف، یادآور روزهای شکوه قلعه الحیل است. لازم به ذکر است، که این مکان هم از جذاب ترین جاهای دیدنی شهر فجیره است.

قلعه الحیل

9- چشمه های آب معین عین المداب

در کوهپایه های کوه های هاجر، در خارج از شهر الفجیره، چشمه های آب گرم العین المداب مکانی محبوب بین گردشگران کشور امارات است. چشمه های معدنی در مکانی گوگردی هستند و به دلیل گرمای موجود گزینه مناسبی برای یک آب درمانی و یا تسکین عضلانی هستند. این مکان، یک مکان خانوادگی است و بخش های آن به دو بخش آقایان و بانوان تقسیم شده، که این امر موجب شده تا هم آقایان و هم خانم ها به راحتی از آن استفاده کنند.

10- روستای مصافی

در حد 33 کیلومتری غربی الفجیره، روستای مصافی در حاشیه کوه های هاجر واقع شده است. مصافی در مرز بین دو منطقه فجر و راس الخیمه قرار دارد.

مصافی به دلیل مناظر زیبا و چشمه های طبیعی اش در امارات متحده عربی مشهور است و یکی از بهترین منابع تعمین آب شهر است. در بازار این روستا وسایل سفالی، عتیقه و صنایع دستی پیدا خواهید کرد و می توانید از این بازار سوغات محلی کشور امارات را تهیه نمایید.

11- قلعه اوحله

قلعه اوحله یکی از دژهای تاریخی امارت در فجیره و یکی از آثار بارز و جاذبه‌ی گردشگری این شهر و از نقاط دیدنی امارات متحده عربی است که سالیانه تعدادی زیادی از گردشگران از آن دیدن می‌کنند. در گوشه وکنار شهر فجیره دژهای متعدی وجود دارد که تاریخ آنها به صدها سال پیش بر می‌گردد. «قلعه اوحله» یکی از قدیمی‌ترین دژهای فجیره‌ است، و یکی از قلعه‌های اثری و تاریخی این شهر است، این قلعه در سمت جنوب غربی امارت فجیره و در سمت راست مجرای وادی الحلو (درواه شیرین) «رودخانه فصلی» قرار دارد.

12- مسابقات گاو بازی

مسابقات گاو بازی توسط استعمارگران پرتغالی به امارات متحده عربی معرفی شد و یکی از مهیج ترین جاذبه های گردشگری کشور امارات و البته این شهر محسوب می شود. این مسابقات با حضور پر شور مردم محلی و گردشگران در مکان های مخصوص برگذار می شود. در این مسابقات گاو های نر تنومند با شاخ هایشان ضربه های مهلکی را بر هم وارد می کنند. در این مسابقات گاو های بازنده بر اثر زخم های شدید و گاه شکستگی های مختلف کشته می شوند.

مسابقات گاو بازی

Add comment

Your message is required.