برج های شعله باکو

برج های شعله باکو

برج های شعله باکو، برج های سه قلویی هستند، که از نماد های این شهر به شمار می آیند و عکسشان در کثر کارت پستال های این شهر بزرگ به چشم می خورد.

با لحظات همراه باشید، تا شما را با این برج های شعله مانند هر چه بیش تر آشنا کنیم.

آشنایی با برج های شعله

این برج ها با حداکثر ارتفاع 190 متر، از بلندترین سازه های آذربایجان به شمار می روند. طراحی آن با فرم خمیده و مداوم باعث می شود که این ساختارها استحکام فراوانی داشته باشند. این ساختمان ها جایزه بین المللی MIPIM سال 2013 میلادی را به عنوان بهترین هتل و اقامتگاه تفریحی دریافت کرده اند، همچنین باعث افزایش سرمایه گذاری در بازار نوآوری اروپا شدند. طرح های شعله مانند برج ها که توسط شرکت HOK International (شرکت سازنده) برای برجها انتخاب شده است، آنها را در بین جدیدترین و برجسته ترین ساختمان های شهری قرار می دهد.

نمایی از برج های سه قلو شعله

محل

این ساختمان ها واقع در کنار سواحل دریای خزر، در ساحل جنوبی شبه جزیره آبچرون و بر روی تپه ای مشرف به خلیج باکو، پایتخت آذربایجان و قلب قدیمی و تاریخی شهر قرار دارند.

باکو

باکو پایتخت و پرجمعیت ترین شهر آذربایجان، ناحیه دریای خزر و قفقاز است. در سواحل جنوبی شبه جزیره آبچرون واقع شده و به خزر می رود. این بزرگترین شهر جهان است که در زیر سطح دریا و در عمق -28 متری دریا واقع شده است.

این شهر از دو بخش اصلی تشکیل شده است: مرکز شهر و شهر قدیمی در داخل. مرکز این شهر در سال 2000 توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی اعلام شد. در زمان عضویت وی در اتحاد جماهیر شوروی یکی از بزرگترین تأمین کنندگان نفت آن بود. از زمان انحلال اتحادیه به مرکز علمی، فرهنگی و صنعتی آذربایجان تبدیل شد.

عکسی از مراحل ساخت و ساز برج ها

معماری

این مجموعه شامل سه برج است که یک زیر بنا و محوطه مشترک دارند، که به عنوان یک لنگر برای کل پروژه عمل می کند. این محوطه امکانات خرید و تفریح را برای ساکنان و بازدید کنندگان آن فراهم می کند.

کارآیی برج ها

برج 1 (مسکونی)

این برج دارای 33 طبقه با ارتفاع 190 متر ارتفاع به عنوان بلند ترین برج میان آنها به حساب می آید. این برج کارآیی مسکونی دارند و مردم زیادی در آن زندگی می کنند. این ساختمان در قسمت جنوبی مجموعه واقع شده است و 130 آپارتمان لوکس با نمای خیره کننده از دریای خزر و باکو را در خود توزیع کرده است. ساختمان دارای سالن ورزشی، آبگرم و سایر امکانات رفاهی می باشد.

نمای داخلی برج ها

برج 2 (هتل)

این برج نیز دارای 30 طبقه و با 160 متر ارتفاع دومین بلندی را میان برج ها دارد و کارآیی اش هم به عنوان یک هتل لوکس و بسیار راحت می باشد، که مکان مناسبی برای اسکان موقت و استراحت در باکو می باشد. (البته هزینه هایش بسیار بالا می باشد). این ساختمان هم در گوشه شمالی زمین واقع شده است و دارای 318 اتاق است.

برج 3 (دفاتر)

این ساختمان 28 طبقه است و با 140 متر ارتفاع کوچک ترین برج میان آنها است و در ضلع غربی مجموعه واقع شده است. این ساختمان هم با داشتن بیش از 33000 متر مربع از دفاتر تجاری از مراکز دفتر و تجاری شهر به شمار می آید.

هتل های برج

محوطه

این محوطه با 78 متر ارتفاع و در سه سطح، دارای سقف شیشه ای موج دار است، که با الگوی زنبوری تزئین شده است. محوطه برج های شعله باکو دارای امکانات تفریحی، رستوران ها، کافه ها، سینما ها و مغازه های مختلف است، که می توانید از آنها لذت ببرید و علاوه بر آن اوقات فراغت خود را در فضای سبزش سپری کنید. هر برج دارای پارکینگ های طبقاتی است.

Add comment

Your message is required.