تور آنکارا ترکیه

تور آنکارا ترکیه

آنکارا یکی از زیبا ترین و گردشگر پسند ترین شهر های کشور ترکیه است. این شهر پایتخت سیاسی ترکیه می باشد. این شهر به دلیل قرار داشتن آرامگاه آتاتورک در آن و به دلیل وجود چندین موزه و آثار باقی مانده از دوران بیزانس از اهمیت تاریخی نیز برخوردار است و علاوه بر آن با پیشرفت ها و شهر سازی نوین هم به پیش می رود. ما در این مقاله به تمامی جهات تور آنکارا اشاره خواهیم کرد. پس با لحظات همراه باشید.

آنت کبیر از آسمان
جمعیت + وسعت

آنکارا شهری مدرن است و سالانه بر جمعیت ساکن آن افزوده می شود. این شهر با داشتن 5,445,026 نفر جمعیت برطبق (آمار سال 2018) پس از استانبول دومین شهر پر جمعیت ترکیه می باشد. همچنین این شهر با داشتن 24،521 کیلومتر مربع دومین شهر بزرگ ترکیه و دوباره پس از استانبول قرار دارد. 

آب و هوا + بهترین زمان سفر

آنکارا در نزدیکی مرکز آناتولی و در ارتفاع ۸۵۰ متری از سطح دریا قرار دارد. این شهر زمستان‌هایی خیلی سرد و برفی و تابستان‌هایی گرم و خشک دارد و دارای اقلیم قاره‌ای است. بهترین زمان های سفر به این شهر اواسط بهار تا اواسط تابستان و نیمه اول فصل پاییز است.

نمایی از شهر آنکارا
حمل و نقل عمومی

شهر آنکارا با جمعیت فراوانی که در آن زندگی می کنند و همچنین به دلیل پایتخت بودنش و رفت و آمد های سیاسی و امنیتی نیازمند سیستم حمل و نقل وسیع و گسترده است، تا در رفت و آمد مردم و گردشگران سهولت ایجاد کند و مانع از ایجاد ترافیک های شدید و به تبع آن آلودگی هوا شود. برای این منظور چندین کیلومتر خط مترو، اتوبوس ها، دولموش ها (ماشین های ون)، تاکسی ها و قطار بین شهری در نظر گرفته شده است. با این تدابیر شهر همیشه ساکت و به دور از هیاهوی ماشین هاست. جالب است بدانید در این شهر بلیط های اتوبوس و مترو یکی است و به یک قیمت به فروش می رسد.

تاکسی های آنکاراقطار حومه شهر

جاهای دیدنی آنکارا

در این سفر شما از جاذبه های زیبا و گردشگری این شهر دیدن خواهید کرد. از مهم ترین مکان های دیدنی که در تور ترکیه شاهد آنها خواهید بود می توانم به: موزه فضای باز آلتینکوی، موزه تمدن های آناتولی، موزه نیرو هوایی، قلعه آنکارا، آکواریوم آکوا وگا، آرامگاه آتاتورک (آنت کبیر)، موزه چنگلهان راحمی (موزه صنعتی)، موزه هنر های مدرن، موزه اریمتان، مرکز فرهنگی ترکی استرگم، موزه گوم نگاری آنکارا، پارک گنچلیک، قلعه نظامی حصار، مسجد قوجا تپه، موزه جمهوری، خرابه های رومی، موزه ایالتی هنر و مجسمه سازی، موزه زندان اولوجانلار و موزه جنگ استقلال و غیره و غیره اشاره کنم. همان طور که دیدید در این شهر موزه های فراوانی وجود دارد که می توان لقب شهر موزه ها را به آن داد.

جاهای دیدنی تور آنکاراقلعه آنکارا

هتل های معروف آنکارا

برای اقامت در این شهر باید حتما سری به هتل های زیر بزنید. البته در اول این را بگویم که این هتل ها 5 ستاره و بسیار گران قیمت هستند. هتل هایی که می خواهم برایتان معرفی کنم، از معروف ترین هتل های آنکارا هستند که اسامی آنها به شرح زیر می باشد: هتل بیلکنت، هتل هیلتون، هتل گرین پارک، جی دبیلیو ماریوت، هتل برا، هتل هالیدی، هتل گرند آنکارا، هتل مونپیک و هتل رادیسون بلو از بهترین هتل های شهر هستند، که خدمات رفاحی شان در حد فوق لوکس است. از امکانات این هتل ها می توان به داشتن استخر، سنا، جکوزی در اکثر آنها، رستوران های سلف سرویس، کافی شاپ های مدرن، اتاق هایی بزرگ با تمامی امکانات رفاهی و این که همیشه گوش به زنگ برای خدمت رسانی به شما هستند، اشاره کرد.

هتل های آنکارا

داخل هتل

بهترین رستوران های آنکارا (به انتخاب مردم)

گوکسو لاکانتاسی، ترایلی، بویاسیزاده کوناگی، کوییک چاینا و تاواجی ریسپت اوستا از بهترین رستوران های شهر هستند، که غذا های ترکی به بهترین روش در آنها طبخ و به مشتریان ارائه می شوند. حتما در تور آنکارا به یکی از آنها برای خارج شدن از غذا های یکنواخت و تجربه طعم ها جدید سری بزنید.

رستوران های آنکارا

غذا های محلی

به طور کلی غذا های ترکی به ویژه غذا های محلی آنکارا خیلی خوش مزه و با به طبع ما ایرانی ها هستند. این غذا ها اغلب غذا های سالم و پر منفعتی هستند. از جمله این غذا های خوش مزه می توانم به: ماهی کبابی، اسکندر کبابی، دنر کباب و کباب ترکی از خوش مزه ترین غذا های محلی این شهر به شمار می روند.

غذا های محلی آنکاراغذا های محلی آنکارانظر من در مورد تور آنکارا

سلام عزیزان. این تور یکی از بهترین تور های کشور ترکیه است، که چیزی کم تر از تور های استانبول و آنتالیا نداره. البته به سلایق شخصی افراد هم بستگی داره. به نظر خود من ارزش داره که حداقل یک بار آنکارا را از نزدیک دید.

Add comment

Your message is required.