جزایر پرنس استانبول

جزایر پرنس استانبول

جزایر پرنس یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری شهر زیبای استانبول است. که در دریا مرمر خود نمایی می کنند. این جزایر چندین جزیره کوچک با تمامی امکانات تفریحی و اقامتی هدفی زیبا و پسندیده شده توسط اکثر گردشگرانی که به آنجا سفر کرده اند، برای شما هستند. با لحظات همراه باشید تا شما را با این جزایر شگفت انگیز آشنا کنیم.

منظره ای زیبا در جزیره

چرا باید از جزایر پرنس در استانبول دیدن کنیم؟

استانبول دارای دو جاذبه مهم گردشگری است که تقریباً یک یا دو روز کامل از تعطیلات شما را در بر می گیرد. بازدید از یک یا چند جزیره پرنسس به همراه یک تور قایق رانی در بسفر کارهایی لذت بخش است، که به راحتی می تواند این سفر را به یکی از بهترین سفر های زندگی تان تبدیل کند. (حتی اگر صد ها بار قبل از آن به استانبول سفر کرده باشید اما به این جزایر سری نزده باشید.) مردم به درستی از من سؤال می كنند كه آیا ارزش دارد که یك یا دو روز از اقامتمان در استانبول را که اغلب اقامت هایی كوتاه مدت هستند را برای دیدن این جزایر در استانبول را قربانی كنیم؟ این یک سؤال دشوار است که باید به آن پاسخ داد و کاملاً مبتنی بر ترجیحات شخصی هر فرد است. ولی اگر نظر من را بخواهید بله دارد! در ادامه با دلایل مختلف آن را برایتان اثبات خواهم کرد.

تصویر قایق ها در ساحل جزایر

چگونگی دسترسی

قبل از هر کاری باید ابتدا تور مورد نظر خودتان را برای این سفر انتخاب کنید و سپس به وسیله اتوبوس های دریایی (سریع السیر های دریایی) مخصوص در عرض کم تر از 1 ساعت به جزایر زیبا پرنس سفر کنید. البته کشتی های معمولی هم این خدمات رسانی را انجام می دهند ولی به طبع آن مدت زمان بیش تری را از طول سفر شما خواهند گرفت.

اتوبوس های دریایی جزایر 9 گانه پرنس

چگونه از این جزایر لذت ببریم؟

جزایر پرنسس زنجیره ای از نه جزیره نسبتاً کوچک در دریای مرمر است. آنها از یک مکان تبعید در دوره بیزانس، به یک مقصد محبوب برای گردشگران و استانبولی ها برای فرار از زندگی شهری هولناک تبدیل شده اند. از میان این 9 جزیره، تنها چهار مورد از آنها برای عموم آزاد است: Büyükada، بزرگترین و محبوب ترین آنها والباقی هم بورگازادا، هیلی آدا و کینالیادا نام های این جزایر می باشند.

ویژگی اصلی هر یک از جزایر شاهزاده ها صدای سکوت محض حاکم است. تمام وسایل نقلیه موتوری ممنوع است و این جزایر را به یک واحه آرامش تبدیل می کند. تنها صداهایی که می شنوید صدای حرکت چرخ های دوچرخه ها و صداهای معمولی سم اسبان و کالسکه ها (به عنوان تاکسی) به همراه طنین آرام بخش دریا است. بله، درست است، اسب ها و دوچرخه ها وسیله اصلی حمل و نقل در این جزایر است.

اما این تنها این ویژگی ها نیست که این جزایر را بی نظیر می کند. شما خودتان را در حال قدم زدن یا در خیابان های باریک که توسط جنگل های کاج دست نخورده یا کلبه های چوبی پوشانده شده اند و صدای پرندگان که از هر سو به گوش می رسد تصور کنید. آیا حاضر هستید آن را با چیز دیگری عوض کنید. مطمئنا نه! به دلایل زیر:

سواحل جزایر

1- سواحل زیبا جزایر

این سواحل همواره دارای جوش و خروش فراوان دریای مرمر هستند و با بر پایی یک پیکنیک ساحلی می توانید از مناظر و کشتی های در حال عبور لذت ببرید و با همسر و فرزندانتان کلی بازی تفریح کنید، شنا و قایق سواری و البته شن بازی و ساخت قلعه های شنی از جمله این تفریحات هستند.

2- فضای بکر با میوه ها و محصولات با کیفیت

جزایر پرنس دارای مناظر چوبی برجسته و پر از نارنگی های معطر به همراه درختان لیمو، ویستریاس، ماگنولیای صورتی و زعفران زرد طلایی، جزایر پرنسس استانبول را به رنگین کمانی تبدیل کرده اند که بسیار زیباست. به همین دلیل است که این خشکی های برآمده از آب این قدر مورد توجه اند.

3- هتل های رویایی

برای اقامت در این جزیره ها با مشکلی به نام مکان اقامت روبه رو نخواهید بود، زیرا وجود هتل های لوکس و فوق مدرن تمامی خستگی های راه را از تنتان برده و انرژی باورنکردنی به رگ هایتان تزریق خواهد کرد.

هتل های جزایر پرنس

4- دوچرخه سواری و اسب سواری

همان طور که قبلا گفتیم اسب ها و دوچرخه ها بار حمل و نقل این سرزمین ها را به دوش می کشند. پس با پرداخت هزینه کمی می توانید اسب سواری کنید و اگر دوچرخه خودتان را هم داشته باشید که عالی می شود و می توانید با رکاب زدن در کنار سواحل به مکان های مورد نظرتان بروید و در راه از مناظر لذت ببرید.

دوچرخه سواری در جزایر

اسب سواری در جزایر

5- خرید هایی متفاوت

برخی از مردمان محلی در این مکان محصولات دستی شان را  در بازارچه های گوناگون به فروش می رسانند، که می توانید آنها را به عنوان سوغات برای دوستان و آشنایان تهیه نمایید.

کالسکه سواری درجزیره بویوک آدا

6- شکم گردی

همیشه و در هر سفری شکم گردی و امتحان غذا های هر شهر و کشوری نقش بزرگی در نظر ما نسبت به آن مکان ایفا می کند. مثلا در همین جزیره با خوردن غذا های محلی لذیذش در رستوران هایی که مشرف به سواحل هستند، نظرتان نسبت به این سفر از 100 درصد به 1000 درصد افزایش خواهد یافت.

غذاهای محلیغذا های محلی

هزینه های تور

پیش بینی می شود که شما عزیزان باید به ازای هر روز مبلغی در حدود 50 الی 80 یورو بپردازید، البته این محدوده قیمت که خدمتتان عرض کردم، نسبت به انتخاب تور شما می باشد. (قیمت ها برای سال 1398 می باشد.)

Add comment

Your message is required.