برج لندن | کلاغ سیاه های برج که اعدامیان را می دریدند!

برج لندن | کلاغ سیاه های برج که اعدامیان را می دریدند!

برج لندن یکی از تاریخی ترین مکان های شهر لندن است، که ساختمان ها و زمین های آن از لحاظ تاریخی به عنوان یک کاخ سلطنتی، یک زندان سیاسی، یک محل اعدام، یک زرادخانه و یک دفتر ثبت اسناد عمومی به این شهر خدمت کرده است. این برج در ساحل شمالی رودخانه تیمز واقع شده است و در بخش غربی ولسوالی (بخشی از تقسیمات کشوری مثل فرمانداری است) و در نزدیکی برج هملت واقع شده است. با ما همراه باشید تا با شما سفری به این برج تاریخی داشته باشیم.

 London tower

تاریخچه

برج لندن قلعه ای 900 ساله است، که در مرکز لندن است، این قلعه در سال 1066 میلادی به عنوان یادگاری از حملات نورمن ها به انگلیس تاسیس شد. این مکان در ابتدای دوران ساختش به عنوان کاخ سلطنتی استفاده می شد. این قلعه با حصار دولایه ای از دیوار های بزرگ سنگی از شر دشمنان مصون بود. ولیکن از این قلعه بین سال‌های 1100 میلادی تا 1952 میلادی به‌عنوان زندان استفاده شد و در طی این سال ها هزاران نفر اعم از زندانیان و اشراف گناهکار و خائن انگلستان گردنشان زده شد، به همین دلیل این قلعه به مکانی برای تجمع کلاغ های سیاهی شده بود که از چشم ها و گوشت بدن اعدامی ها تغذیه می کردند. امروزه این موزه به مکانی برای بازدید میلیون ها گردشگر از سرتاسر جهان شده است.

برج لندن

زندانیان مشهور برج لندن

در طول تاریخ از این برج برای زندانی کردن طیف گسترده ای از زندانیان استفاده می شد، از پادشاهان مخلوع گرفته تا جنایتکاران مختلف با جرم های سبک و سنگین؛ در این زندان دو شاهزاده به نامهای ادوارد و ریچارد 12 و 9 ساله بودند که فرزندان ادوارد چهارم بودند که در سال 1483 میلادی کشته شدند. برخی از مردم محلی فکر می کنند که آنها توسط ریچارد سوم، دایی شان که تاج و تخت را برای خودش گرفته بود، کشته شدند. همچنین دو تن از همسران هنری هشتم، آن بولین و كاترین هوارد هر دو زندانی شده و بعدا اعدام شدند. علاوه بر آن هنری هشتم که انگلستان را به یک کشور پروتستان تبدیل کرد، همچنین تعدادی از روحانیون مخالف این عمل را در این برج زندانی کرد و سپس سر از تنشان جدا نمود.

یکی دیگر از زندانیان برجسته گای فاوکس بود که در سال1605 میلادی با منفجر کردن باروت در انبارهای مجلس اعیان و پادشاهان اقدام به منفجر کردن آنجا کرد، اما نتوانست این کار را با موفقیت به پایان برساند و فکر کنم که می دانید عاقبتش چه شد! بله درست حدس زدید او هم مدتی در برج لندن زندانی شد و تحت سخت ترین شکنجه ها قرار گرفت و اعدام شد. واقعا این همه خون و خونریزی و جنایت در طول تاریخ زیبایی های این جهان و شعور انسانی را زیر سوال می برد.

دادگاه برج

کلاغ سیاه های معروف برج (با افسانه های جالب!؟)

کلاغ های سیاه لندن به دلیل قیافه و نژادشان معروف اند، ولی علت معروفیت کلاغ های این برج به این دلیل نیست! همان طور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم، چندین قرن متوالی از این ساختمان به عنوان یک زندان سیاسی و جنایی استفاده می شد و اعدام های زیادی در آن صورت می گرفت. پای این کلاغ ها از آن زمان به این قلعه باز شد و اصلی ترین دلیل آن وجود چربی فراوان که لذیذ ترین و محبوب ترین غذا های این کلاغ ها در بدن اجساد اعدامیان به ویژه چشمانشان بود. هر بار پس از بریده شدن سر زندانی در این مکان کلاغ ها به سوی جنازه اش حمله ور می شدند و به معنای واقعی آن را می دریدند، که البته صحنه دردناک و چندش آور بود.

اما با این همه خشونت این کلاغان، امروزه از آنها به خوبی و به طور شاهانه نگهداری می شود!؟ دلیل آن هم وجود افسانه هایی از این پرندگان سیاه بد صدا است. حال می پرسید چه افسانه هایی؟ و من پاسخ این حس کنجکاوی تان را با تعریف پر تکرار ترین افسانه از زبان مردم محلی خواهم داد. طبق گفته های افراد محلی این افسانه به این شکل بود، که به دلیل زیاد بودن تعداد کلاغ ها در شهر و اطراف قلعه ستاره شناسان سلطنتی و جادوگران نمی توانستند به خوبی ستارگان را رسد کنند و از این امر به چارلز کینگ دوم شکایت می کنند و از پادشاه درخواست ریشه کن کردن این حیوانات مزاحم را می کنند، پادشاه هم دستور داد این کار را بکند ولی او به دلایل مختلف دستور داد که چندین عدد از این کلاغ ها را در داخل قلعه نگه دارند و وقتی از او در این مورد پرسیدند وی دلیل آن را این گونه بیان کرد که: به من تلقین شد که این کلاغ ها حافظ و ناجی بریتانیای کبیر و سلطنت انگلستان هستند و کشتن همه آنها موجب از بین رفتن سلطنت می شود. بدین ترتیب بود که از آن موقع از این پرندگان خشمگین به خوبی مراقبت می شود و برای اینکه از قلعه نتوانند فرار کنند، بال های آنها را کوتاه می کنند، تا نتوانند مسافت بیش تری را پرواز کنند. البته همه این داستان که گفته شد یک افسانه محلی در مورد این کلاغ هاست. ولی همچنان این کلاغ ها به دید محافظین تخت و سلطنت و برج لندن تلقی می شوند. گردشگران بیش تر برای بازدید این کلاغ ها به برج لندن می آیند و البته به داخل برج هم سری می زنند که روزگاری قصری باشکوه و روزگاری هم زندانی تاریک و نمور بود. به علاوه در داخل برج می توانید دادگاهی را ببینید که مجرمین در آنجا محاکمه می شدند.

کلاغ های برج

مراقبان کلاغ ها

ساعات بازدید

در های این قلعه بزرگ (البته زندان ترسناک)در طول هفته از ساعت 09:00 صبح الی 16:30 بعد از ظهر به روی گردشگران گشوده می شوند. البته توجه داشته باشید، که روز های یکشنبه و دوشنبه با یک ساعت تاخیر و از ساعت 10:00 صبح الی 16:30 بعد از ظهر دایر می باشد.

برج بزرگ لندن

نظر من در مورد برج بزرگ لندن

سلام به عزیزای عاشق سفر و همه اونایی که لحظات ارزشمندشون رو در اختیار ما لحظاتی ها گذاشتند. دوستان اگه شما فردی هستید که عاشق مکان های تاریک و نمور هستید و دوست دارید آدرنالین خونتون همین جور بره بالا حتما بازدید از این مکان رو تجربه کنید. البته مواظب کلاغ هاش باشید، تا خدایی نکرده چشمتون رو از حدقه در نیارند.

Add comment

Your message is required.