دیوار چین | آیا دیوار بزرگ چین از فضا دیده می شود؟

دیوار چین | آیا دیوار بزرگ چین از فضا دیده می شود؟

دیوار بزرگ چین یکی از بزرگترین شگفتی های جهان و طولانی ترین سازه دست بشر است. در سال 1987 توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شد. این دیوار مانند یک اژدهای غول پیکر، بیابان ها، چمنزارها، کوه ها و فلات ها را بالا و پایین می کند و در زمان اتمام کار تقریباً 21،196 کیلومتر طول داشت؛ دقیقاً از شرق تا غرب چین.(البته امروزه طول آن ب تخریب در اثر جنگ های متعدد با مغولان و گذر زمان به 8851 کیلو متر می رسد. که 40% آن به طرز عجیب و نامعلومی از بین رفته است.) پس با لحظات همراه باشید تا شما را با این مکان که یکی از عجایب هفتگانه است، بیشتر آشنا کنیم و این مسئله را بررسی کنیم که آیا این دیوار از فضا قابل رویت است.

سؤالات متداول در مورد دیوار بزرگ

دیوار بزرگ چین در چه سالی ساخته شده است؟

دیوار بزرگ چین چقدر ارتفاع دارد است؟

آیا می توان آن را از فضا دید؟

دیوار چین از کجا تا کجا کشیده شده است؟

great wall

قدم زنی در دیوار چین

وقتی شما به عنوان یک گردشگر برای دیدن دیوار چین به این کشور سفر می کنید، پس حتما برای دیدن آن لحظه شماری می کنید. با اولین نگاهی که به آن می اندازید متوجه بزرگی و عظمتش می شوید. great wall نام انگلیسی این دیوار است و به معنی دیوار بزرگ. حالا می توانید به همراه خانواده و دوستانتان یک قدم زنی و پله نوردی چانانه ای را شروع کنید. پهنای حدود 4 متر می باشد. به اطراف که نگاه کنید، جنگل های بزرگی را زیر پایتان خواهید دید و همین طور که جلوتر می روید، شاهد جاذبه های طبیعی نظیر کوه های بلند، دره های عمیق و رودهای خروشان خواهید بود. وقتی به سنگ ها و برجک های دیوار که هر چند صد متر یکی از آنها قرار دارد، نگاهی می اندازید سنگ های بزرگ و صاف و صیقلی شان را خواهید دید که به طور مرتب در کنارهم گرفته اند. در بالای برخی از این برجک ها سقف های شیروانی چینی وجود دارد، که این برجک ها محل دیدبانی بر سراسر منطقه بودند. هنوز هم می توانید وجود سرباز ها را روی دیواربزرگ حس کنید که دارند نگهبانی می دهند و با دیدن کوچک ترین تحرک دشمن بر تبل می کوبند و نیرو های پشتیبانی داخل شهر را برای مقابله با دشمنان شمالی با خبر می کنند. در ادامه مسیر هنگامی که از مناظر لذت می برید، متوجه ورزشکاران دو ماراتن می شوید که روی دیوار مسابقه برگذار می کنند. البته این مسابقات هر چند وقت یکبار انجام می شود. صدای پرندگان بالای سرتان سکوت کوه ها را می شکند و در مسیر هایی که دیوار روی کوهستان بنا شده باید با پله ها جدالی سخت و نفس گیر داشته باشید. حتی برخی ورزشکاران هم دیگر در این مرحله کم می آورند و برخی از مردم و ورزشکاران را می بینید که از فرط خستگی در گوشه ای نشسته اند و نفس نفس می زنند. دلیل اصلی این همه خستگی وجود چند هزار پله از ابتدا تا انتهای مسیر است. پس قبل از رفتن به بالای دیوار وزن خودتان را بکشید چون حتما چند کیلویی آب خواهد شد. امیدوارم از تور چین و بازدید از دیوار چین لذت برده باشید.

دو ماراتن روی دیوار چین

great wall

واقعیت های بزرگ دیوار بزرگ

دیواری که امروز می بینیم بیشترش در زمان سلسله مینگ (1368 – 1644) میلادی ساخته شده است. این دیوار از غرب و از شهر جایوگوان آغاز می شود و با گذر از گذرگاه جییگوان در غرب با گذر از لیائونینگ، هبی، پکن، تیانجین، مغولستان داخلی، نینگشیا، شانشی، گانسو و شاآنشی در ساحل دریای بوهای چین در سمت غربی این کشور پایان می یابد.

طول این دیوار بزرگ در حدود 21،196 کیلومتر (13،170.70 مایل) بود و مانند اژدهایی محافظ از سرتاسر چین محافظت می کرد.

دوره ساخت و ساز دیوار بزرگ 2500 سال به طول انجامید. به طوری که از دوره بهار و پاییز (770 - 476 قبل از میلاد) تا 1878 بعد از میلاد و در اواخر سلسله مینگ (1644 – 1911) میلادی به پایان رسید. به همین جهت از این ابر سازه دست بشر به عنوان یکی از عجایب هفتگانه یاد می شود.

دیوار بزرگ چین

تاریخچه

بیشتر تاریخچه دیوار چین به دوران سلسله های شین، هان و مینگ ختم می شود. بخش های اولیه دیوار چین به عنوان یک استحکام فوق العاده و استراتژیک دفاعی توسط سه کشور: یان، ژائو و شین و برای مقابله و جلوگیری از مغولان وحشی و خون خوار که در شمال کشور چین بودند ساخته شدند. دیوار ها در دوره سلسله های بعدی تعمیر و گسترش یافتند. از زمان آغاز ساخت تا پایان ساخت دیوار چین که 2500 سال به طول انجامید و دوباره این امپراتور شین، شی هوانگ بود که در تلاش خود موفق شد دیوارها را به هم بپیوند دهد و تا حدودی موفق شد جلوی تهاجمات شمال کشور را بگیرد. از آن زمان به بعد دیوار در طول تاریخ به عنوان بنای تاریخی ملت چین و با عنوان دیوار بزرگ چین در بین ملت ها شناخته شد.

ساخت و ساز

رمز و راز ساخت دیوار چین شگفت انگیز است. ساخت و سازی که به شدت به منابع محلی نزدیک به محل ساخت دیوار برای تامین مصالح ساختمانی نظیر سنگ و خاک و ماسه و ریگ آسیب و خسارت فراوانی رساند. ساخت دیوار با شرایط محلی و بر اساس سیستم قرارداد و مسئولیت های تقسیم شده بین کشور های مختلف انجام شد. ارتش بزرگی از نیروی انسانی، متشکل از سربازان، زندانیان و اسیران و افراد محلی این دیوار را بنا کرده اند. نتیجه ساخت و ساز حکمت و سرسختی مردم چین را نشان می دهد.

great wall

تاثیرات فرهنگی

دیوار بزرگ بخش قابل توجهی از فرهنگ چینی ها را به خود اختصاص داده است و مدت هاست که در اساطیر و سمبل های چینی گنجانیده شده است. مشهورترین افسانه مربوط به فروپاشی بخشی از دیوار ناشی از مرگ جیانگنو است، که وی مسئول ساخت دیوار چین در قسمتی از آن بود، که بر اثر ناراحتی خود پس از مرگ همسرش در ساخت دیوار کوتاهی کرد و دشمنان مغول از این منفذ عبور کرده و چین را فتح کردند. این افسانه به طور گسترده ای از طریق کتاب های درسی، ترانه های عامیانه و اپرای سنتی گسترش یافته است.

تخریب دیوار چین به دست برخی گردشگران!

پس از بررسی 45 روزه در 101 بخش از دیوار در استان های مختلف، آکادمی دیوار بزرگ چین در 12 دسامبر 2002 گزارش داد که طول دیوار بر اثر نیروهای طبیعت و ویرانی توسط برخی گردشگران بی فرهنگ به تدریج در حال کاهش است و کمتر از 30٪ در شرایط خوبی به سر می برد. آکادمی خواستار محافظت بیشتر از این یادگار مهم تاریخی شد.

طلوع خورشید بالای دیوار بزرگ

آیا دیوار چین از فضا قابل رویت است؟

دیوار چین از بزرگ ترین و تاریخی ترین سازه های انسان است. برخی می گویند که این دیوار از فضا و حتی از کره ماه قابل رویت است؛ ولی واقعیت این است که این اژدهای چندین کیلومتری در هیچ کدام از مشاهدات غیر مسلح فضانوردان ناسا و سایر فضانوردان مشاهده نشده و حتی با دوربین ها هم تصویر مشخصی به دست نیامده، که البته این مسئله از عظمت این سازه نمی کاهد. پس اخبار منتشره از این ادعا به طور قطع دروغ و شایعه می باشد.

تصویری از کره زمین از فضا

نظر من در مورد great wall:

به نظر من دیوار بزرگ چین یکی از جاهای زیبا و تاریخی که همراه با رمز و راز عجیبه که حتما باید تو عمرت برای یه بار هم که شده دیدنش رو تجربه کنی. امیدوارم هر چه زود تر یه سفر جذاب و تفریحی به چین داشته باشی و حتما به اژدهای بزرگ چین سری بزنی. اگه از مطلبمون راضی بودید می تونید سایر مطالب مون در مورد چین رو هم مطالعه کنید و نظرات ارزشمند تون رو برامون ارسال کنید.

Add comment

Your message is required.