جاهای دیدنی استانبول | لیست کامل + عکس

جاهای دیدنی استانبول | لیست کامل + عکس

استانبول یکی از کلانشهرهای بزرگ جهان است که توسط امپراطوری های مختلف، در طول قرون متمادی، ما بین دو قاره اروپا و آسیا تشکیل شد. این شهر که مدت زمان زیادی را مستعمره بیزانس بوده، در حدود 1000 سال قبل از میلاد تأسیس شد و به پایتخت بزرگ (قسطنطنیه) امپراتوری بیزانس تبدیل شد و پس از فتح عثمانی ها این شهر، جایگاه باشکوه خود را به عنوان قلب امپراتوری عثمانی حفظ کرد. این شهر (که پس از تأسیس جمهوری ترکیه به استانبول تغییر نام داده است). اگر تو به عنوان یک توریست عاشق گشت و گذار یا یک خریدار عاشق خرید، می خواهی به ترکیه سفر کنی، اولین پیشنهاد من به تو شهرتوریستی استانبول است، که پر از جاهای دیدنی ومراکز خرید بزرگ که ارزان و به صرفه هستند. زیبایی های استانبول بسیار زیاد و چشم نواز است، از سواحل مدیترانه ای و تنگه بسفر آن، تا بازار بزرگ سرپوشیده وچندین و چند مکان زیبای دیگر که در ادامه به بهترین جاهای دیدنی استانبول خواهیم پرداخت؛ پس با لحظات همراه باشید.

1- کاخ توپکاپی (توپکاپی سرایی)؛ اززیبا ترین جاهای دیدنی استانبول

این کاخ باشکوه در کنار بسفر، از جاهای دیدنی استانبول است، که  توسط سلطان محمد فاتح در قرن 15 ساخته شد، جایی که سلاطین امپراتوری عثمانی تا قرن 19 برمناطق تحت تسلط خود حکومت می کردند. این مجموعه گسترده نمونه ای خیره کننده ای از هنر اسلامی است، حیاط های زیبایش که با کاشی کاری های پیچیده، که با دست تزئین شده است واتاق های تزئین شده بسیار زیبایش شما را به وجد خواهد آورد. حرمسرا های پادشاهان و آثارباقی مانده از آنها نظیر (خنجر معروف توپکاپی) بر زیبایی های این کاخ با شکوه که از جاهای دیدنی استانبول به شمار می آید، می افزاید. دیوار های بلند برج و برج های دیدبانی آن هم توجه تان را به خود جلب می کند. که بسیار بلند و با عظمت هستند. هنوز هم می توانید بوی غذا ها را در آشپزخانه سلطنتی حس کنید. اگر می خواهید تمامی این کاخ بزرگ را ببینید، باید نصفی از روزتان را به آن اختصاص دهید و شاهد یکی از زیبا ترین مکان های دیدنی استانبول باشید.

2- مسجد آبی (سلطان احمد کامی)؛ معماری منحصر به فرد دربین مکان های دیدنی استانبول

هدیه بزرگ معماری سلطان احمد اول به پایتختش این مسجد زیبا بود که امروزه به عنوان مسجد آبی معروف است. این مسجد که بین سالهای 1609 و 1616 ساخته شده است.

این مسجد لقب خود را از تزئینات داخلی خود که شامل ده ها هزار کاشی اُزبک دریافت می کند. کل اثربا فضایی زیبا وتزئیناتش موجب شده، تا این مسجد به یکی از بهترین دستاوردهای معماری عثمانی تبدیل شود. درون مسجد با کاشی کاری های زیبا و خیره کننده اش که اغلب به رنگ آبی هستند، علت محبوبیت این مسجد را به شما نمایان می کند و به همین دلیل است که این مسجد از زیباترین مساجد و جاهای دیدنی استانبول است. در میان باغهایی که بین مسجد آبی و ایا صوفیه ساخته شده است، می توانید قدم بزنید و از دیدن غروب خورشید، پشت مناره های مسجد آبی لذتی وصف ناشدنی ببرید.

بازار آراستا مستقیماً در پشت مسجد آبی قرار دارد. مکانی عالی برای خرید است، زیرا فروشگاه های صنایع دستی در اینجا سوغاتی هایی با کیفیت بالا می فروشند. حتی اگر علاقه ای به خرید از آنجا را ندارید، بهتر است موزه موزائیک کاخ بزرگ بروید وآن را ببینید که بین بازار آراستا و مسجد واقع شده است. که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

3- برج گالاتا؛ میراثی از قسطنطنیه 

برج گالاتا در قرن 14 میلادی و با هدف دیدِ بانی بر کشتی هایی که از آب های مدیترانه عبور می کنند و همچنین گزارشات آتش سوزی درون شهری ساخته شد.

برج گالاتا یکی از بهترین نقاط شهر برای گرفتن منظره 360 درجه ای پانوراما از شهر استانبول است. در یک روز آفتابی و روشن حتی می توانید جزایر پرنسس را از این برج 67 متری مشاهده کنید. همچنین یک کافه رستوران در طبقه نهم (طبقه آخر) این برج وجود دارد، که می توانید به آنجا بروید و همچون سلاطین برصندلی تکیه دهید و از خوردن غذا های خوش مزه ترکیه ای، به ویژه دونر کبابی که لذت خوردنش را تا همیشه به یاد خواهید داشت. پس از آن می توانید از خوردن یک فنجان قهوه ترک که خیلی خیلی تلخ است، لذت ببرید. به ویژه اگر در زمستان به استانبول سفر کرده باشید، که زیبایی هایش در این فصل چندین و چند برابر می شود.

برج گالاتا یکی از بهترین جاهای دیدنی استانبول است، که حیف است دیدن این مکان را از دست بدهید.

4- موزه فرش استانبول؛ قدیمی ترین فرش ها را می توان دراین مکان دیدنی استانبول یافت!

برای بسیاری از افراد، سفر به استانبول بدون حداقل یک بازدید از فرش های دستباف این شهر کامل نیست. موزه فرش یکی از موزه های جذاب و از مکان های دیدنی ترکیه است. این ساختمان شامل سه گالری بزرگ است، که حدود 40000 تخته از فرش هایی که قدمت برخی از آنها به چند صد سال هم می رسد، نگهداری می شوند. علاوه بر فرش چندین قالی و گلیم نیز در این مکان نگهداری می شود، که همه وهمه ی آنها دست باف هستند و در شرایط خاصی از آنها نگهداری می شود. این فرش ها همواره باید از رطوبت و نور دور باشند واگر قصد سلفی انداختن با این فرش ها را دارید، بهتر است فلش موبایل خود را خاموش کنید، زیرا نور آن به فرش ها آسیب می زند و این کار ممنوع می باشد. روی فرش ها می توانید، نقش و نقوش بسیار زیبایی که به سبک های مختلف و در زمان های مختلف تاریخ بافته شده اند. پس از بررسی این فرش ها و آشنا شدن با چگونگی بافت و اصالت فرش ترکیه ای می توانید به مراکز فروش فرش بروید و برای خود یک فرش به عنوان یادگاری از استانبول بخرید و به خانه ببرید.

5- موزه باستان شناسی استانبول؛ مرور تاریخ از زبان عثمانی ها

یکی از مهمترین موزه های ترکیه، موزه باستان شناسی استانبول است، که در واقع سه موزه است: موزه باستان شناسی، موزه شرق باستان و موزه کاشی کاری. سه موزه ترکیبی حاوی بیش از 1 میلیون شیء از تمدن های تاریخی سراسر جهان است. این موزه در سال 1891 میلادی به عنوان اولین موزه ترکیه، در جنوب کاخ توپکاپی در پارک گلهان تأسیس شد. این موزه ها حاوی هزاران اثر با ارزش از جمله سارکوفاگ (اسکندر بزرگ) است و دیدن این موزه ها را حتما به شما توصیه می کنم.

6- آب انبار باسیلیکا؛ از مرموز ترین جاهای دیدنی استانبول

آب انبار باسیلیکا به دستور امپراطور روم، جوستینیان اول ساخته شد. که آب ساکنان استانبول را تأمین می کرد. در این بازدید شما دوست عزیز، از فن آوری که رومیان باستان برای ساخت این شگفتی معماری از آن استفاده می کردند، حیرت خواهید کرد و حتما ازاین همه خلاقیت وظرافت به وجد خواهید آمد. این آب انبار زیرزمینی از مکان های دیدنی استانبول است و تنها چند قدم با مسجد ایاصوفیه فاصله دارد (در جنوب غربی مسجد واقع شده)، که در  نیمه های قرن 6 میلادی ساخته شده است. این مخزن که به عنوان کاخ غرق شده شناخته می شود، می تواند 80000 متر مکعب آب را در خود نگه دارد. یک تریلر از فیلم جیمز باند که در سال 1963 در این مکان فیلمبرداری شده است. امیدوارم شما نیز همچون جیمز باند نگاهی دقیق به این مکان داشته باشید واز این مکان که از جاهای دیدنی استانبول است نهایت لذت را برده باشید و لحظات خوشی را با خانواده و دوستانتان گذرانده باشید.

آب انبار باسیلیکا

7- هیپودروم؛ از تاریخی ترین مکان های استانبول

هیپودروم باستان توسط سپتیمیوس سِوِرییوس در سال 203 میلادی آغاز و توسط کنستانتین بزرگ در سال 330 میلادی به پایان رسید. این مکان در دوران بیزانس وزمان تسلط رومی ها بر قسطنطنیه (استانبول) صحنه بازی های پر زرق و برق و مسابقات ارابه رانی ونبرد گلادیاتورها و حتی نبرد حیوانات وحشی بود وگاهی درگیری های جناحی و شورش هایی نیز در آن اتفاق می افتاد. امروزه به جز بخش کوچکی از دیوارهای ضلع جنوبی آن، قسمت زیادی از هیپودروم، در طول جنگ های مختلف از جمله جنگ های صلیبی تخریب شده است و تنها چندین مجسمه نظیر اسب شاخدار و ستون معروف آن که تئودوسیوس ابلیسک نام دارد و هرمی شکل است، برای بازدیدِ گردشگران باقی مانده است. درضلع جنوب غربی این مکان سه بنای باستانی قرار دارد، یک اوبلیسک مصری با ارتفاع 20 متر (از هلیوپولیس) و ستون مار اینجا از دلفی که هر دوتوسط کنستانتین آورده شده است.

در ضلع شمال غربی چشمه ای قرار دارد که در سال 1898 توسط امپراتور آلمان، ویلیام دوم به سلطان عثمانی تقدیم شد. همچنین یک قطعه سنگی که در ابتدا با آبکاری برنز و طلا پوشیده شده بود تا اینکه توسط سربازان جنگ صلیبی 4 در سال 1204 به سرقت رفت.

شما با قدم زدن در این مکان می توانید، زمان های بیزانس را در ذهنتان تصور کنید و چند گلادیاتور را ببینید که با هم در حال نبردند وشما درحال تماشای آن هستید. درکل هیپودروم یکی از زیبا ترین جاهای دیدنی استانبول می باشد و من شما را برای دیدن آن به استانبول دعوت می کنم.

8- کاخ دولما باغچه؛ مقرّ سلاطین عثمانی

مجلل و زیبا فقط برخی از صفات مورد استفاده برای توصیف کاخ دولما باغچه است، که با کاخ ورسای مقایسه شده است. این کاخ در قرن 19میلادی با استفاده از 14 تن برگ طلا ساخته شده است، که پر زرق و برق ترین کاخ ترکیه می باشد. شما در این کاخ معماری سنتی عثمانی را با سبک های اروپایی نیوکلاسیک، باروک و روکوکو آمیخته خواهی دید، که بسیار زیبا ومجلل است. کاخ دولما باغچه شش سلطان عثمانی را از سال 1856 تا 1924 به خود دیده. همچنین بزرگترین لوستر کریستالی جهان نیز در این کاخ است که هدیه ای از ملکه ویکتوریا است. موقعیت مکانی و ساخت کاخ خیره کننده است، زیرا در امتداد خط ساحلی بِسفر ساخته شده است. کاخ دولما باغچه یکی از معروف ترین جاهای دیدنی استانبول است؛ امیدوارم از دیدن آن لذت برده باشید.

9- کلیسای کورا؛ کلیسایی به قدمت بیزانس!؟

کلیسای کورا ممکن است کمی از مسیر توریستی سریع فاصله داشته باشد، اما بازدید کنندگان از آن می گویند که هنر زیبای بیزانس ارزش رفتن به آنجا را دارد. موزائیک ها و نقاشی های با شکوه که روایتگر زندگی حضرت عیسی و مادرش مریم را به تصویر می کشد. از این کلیسا، به عنوان کلیسای منجیِ مقدسِ کورا یاد می شود، که از آن به عنوان یکی از زیباترین آثار ماندگاراز معماری بیزانس یاد شده است. کلیسای کورا که از زمان قسطنطنیه قدمت دارد، در سالهای اولیه خود یک کلیسا بود. چند قرن بعد، به مسجد تبدیل شد و در سال 1948، به موزه تبدیل شد. که من به شخصه شما را به تماشای این شاهکار معماری بیزانسی که یکی از زیبا ترین جاهای دیدنی استانبول است، دعوت می کنم.

10- برج گیزكولسی در استانبول؛ عاشقانه ترین مکان دیدنی استانبول

گیزكولسی در ساحل محله سالاساک در منطقه اسکودار، در ورودی جنوبی بسفر واقع شده است. این کلمه به معنای واقعی کلمه به معنای "برج دوشیزه" یا "برج دختر" به زبان ترکی است. این نام از یک افسانه آمده است: امپراتور بیزانس از رمالی شنید که به او می گفت دختر محبوب او در سن 18 سالگی توسط یک مار خواهد مرد. بنابراین او تصمیم گرفت او را در این برج ساخته شده بر روی صخره که در وسط آب است وجدا شده از زمین پنهان کند، بنابراین هیچ ماری نمی توانست او را بکشد. اما او نتوانست از سرنوشت خود فرار کند، مار پنهان شده در سبد میوه ای که از شهر خرید بود، شاهزاده خانم را کشته و او را به قتل رساند.

افسانه دیگری به اشتباه از قهرمان لئاندر در برج یاد می کند، بنابراین برخی افراد به اشتباه آن را "برج لئاندر" می نامند، یک داستان عاشقانه غم انگیز است، که توسط اوویدیوس گفته شده: هیرو یکی از کاهن های افرودیت بود که در برج زندگی می کرد. یک روز او برج را ترک کرد تا در مراسمی در معبد شرکت کند و در آنجا با لئاندروس ملاقات کرد و آنها عاشق یکدیگر شدند. لئاندروس هر شب برای بازدید از عشقش به برج شنا می کرد، دختر کاهن هر شب مشعل نگه داشت تا او را در آبهای تاریک به سمت خود در برج راهنمایی کند. اما در یک شب طوفانی لئاندرس نتوانست نور را ببیند، زیرا در اثر بادهای شدید مدیترانه ای خاموش شده بود و او تمام شب را شنا کرد تا اینکه غرق شد وجان خود را از دست داد. دختر با دیدن اینکه معشوقش درگذشت ، او نیز به درون آب پرید و خودکشی کرد. برخی از مردم این داستان عاشقانه را آنگونه که در بسفر اتفاق افتاده روایت می کنند.

قدمت گیزكولسی به قرن 5 قبل از میلاد مسیح برمی گردد، که توسط کلیات آلسیبیاد آتنی بر روی صخره ای در ورودی بسفر ساخته شد. زنجیری از زمین به سمت برج کشیده شد تا آن را به عنوان یک پاسگاه و منطقه گمرکی برای کشتی هایی که از آن عبور می کنند، تبدیل کند. امپراتور آلکسیوس کامننوس پس از چندین بار ترمیم در چوب و سنگ، در قرن دوازدهم میلادی یک برج دفاعی نیرومند بنا کرد که آن را آرکلا به معنی "برج کوچک" نامید. این برج به عنوان یک فانوس دریایی و برج کنترل در دوره عثمانی پس از فتح قسطنطنیه نیز مورد استفاده قرار گرفت. ترمیم نهایی در آن سال 1998 انجام شد و پس از هزینه حدود 3 میلیون دلار آمریکا به عنوان یک رستوران افتتاح شد.

این برج یکی از جاهای دیدنی استانبول است، امروزه گیزكولسی یک رستوران و کافه تریای بسیار محبوب و درجه یک است. این هتل نمای 360 درجه ای از بسفر و شهر قدیمی استانبول به ویژه در شب ارائه می دهد. چندین قایق شاتل وجود دارد که در برخی مواقع از محله کاباتاس در ضلع اروپایی استانبول و از محله سالاکاک در سمت آسیا به برج می روند. همچنین این برج یک مکان محبوب برای عروسی های تابستانی است. این برج روز دوشنبه بسته می شود. من به شخصه شما را به این برج که از جاهای دیدنی استانبول است، به این شهر دعوت می کنم.

11- موزه هنر های ترکی و اسلامی استانبول

این موزه جاذبه ای برای همه کسانی است که علاقمند به هنر عثمانی و اسلامی هستند. این موزه در خانه ابراهیم پاشا که به عنوان بزرگترین وزیر سلطان سلیمان معروف است، به وجود آمده. مجموعه فرش در اینجا نمایش داده می شود و توسط متخصصین نساجی به عنوان بهترین های جهان شناخته شده اند. اینجا یک مکان اصلی برای این است که افراد بتوانند انواع فرش ترک در طول قرن هایی که خرید فرش به عنوان کف پوش باب نبوده را مورد بررسی قرار دهند. به علاوه فرش هایی از قفقاز و ایران نیز در این مجموعه وجود دارد. همچنین سرامیک های سفارشی، خطاطی ها و نمایشگاه هایی از چوب کنده کاری شده که از قرن نهم تا قرن نوزدهم جمع آوری شده، از اجزای این موزه هستند.
ساعت بازدید از موزه 09:00 تا 17:00 عصر می باشد و هزینه بلیط ورودی آن 42 لیر می باشد.

موزه هنر های ترکی و اسلامی استانبولموزه هنر های ترکی و اسلامی استانبول

12- ایا صوفیه؛ یکی از نماد های شهر استانبول 

ایاصوفیه زمانی خانه عبادت بود، که طی قرن های مختلف به چندین دین ومذهب خدمت کرده است. این مکان در قرن دوازدهم میلادی ساخته شد و در ابتدا این مکان یک كلیسای كاتولیک رومی بود و در آن زمان بزرگترین کلیسای جامع جهان بود. در سال 1453 میلادی به مسجدی تبدیل شد و به عنوان الهام بخش مساجد دیگر، از جمله مسجد آبی، مورد استفاده مسلمانان قرار گرفت. درسال 1931 این مکان بسته شد و به مدت 4 سال دست نخورده باقی ماند. تا اینکه در سال 1935 به عنوان موزه بازگشایی شد، زیرا نمونه ای عالی از معماری بیزانس بود. ایا صوفیه به دلیل موزائیک هایی که صحنه های مختلف مذهبی را به نمایش می گذارد مشهور است و از ارزشمندترین و معروف ترین مکان های گردشگری استانبول است. لحظات شما را برای دیدن این موزه به استانبول دعوت می کند.

13- مسجد سلیمانیه

مسجد سلیمانیه نگینی زیبا در بین جاهای دیدنی استانبول است، که بازدید کنندگان از مسجد سلیمانیه می گویند: زیبایی و آرامش آن حس معنوی الهام بخش به آنها می بخشد. این مسجد واقع در تپه سوم استانبول، در سال 1550 توسط سلطان سلیمان باشکوه ساخته شد. این مسجد واقعاً با شکوه است و بهترین تلفیق از معماری اسلامی و بیزانس را در این مسجد می بینی که چقدر باشکوه وزیباست. این جاذبه ی گردشگری استانبول طی سالهای متمادی آسیب هایی به خود دیده، از جمله در جنگ جهانی اول، هنگام آتش سوزی در حالی که از باغ های اطرافش به عنوان انبار اسلحه استفاده شده بود، آتش گرفت و در اواسط قرن بیستم احیا شد. این مسجد با چهار مناره مشخص شده است، که نشان می دهد توسط سلطان ساخته شده است. زمانی که این مسجد ساخته شد، این گنبد های بلند نشانه  امپراتوری عثمانی بود. در داخل این مسجد می توانید زیبا ترین کاشی کاری ها با رنگ های متنوع را ببینید که آرام بخش روح و روان توست. امیدوارم از بازدید از این مکان دیدنی استانبول لذت برده باشید.

14- بازار بزرگ؛ از جاهای دیدنی و تاریخی استانبول

مسافرانی که عاشق خرید هستند، نباید از بازدید از بازار بزرگ استانبول جا بمانند. در این بازار حدود 5000 مغازه وجود دارد، که آن را به یکی از بزرگترین بازارهای سرپوشیده جهان تبدیل می کنند. این بازار روزانه پذیرای 250000 نفر بازدید کننده و خریداران مشتاق خرید می باشد، که به همین دلیل یکی از جذاب ترین جاذبه های دیدنی استانبول و از بهترین مراکز خرید این شهر می باشد، که بعید است، که گردشگری به استانبول بیاید و از بازار بزرگ آن دیدن نکند. مواردی از قبیل جواهرات، فرش ها (فرش هایی که ممکن است پروازکنند یا که نه)، ادویه جات، ترشی جات، عَتیقه فروشی ها و سرامیک های نقاشی شده با دست از لوازمی هستند، که در این مغازه های بازار بزرگ به فروش می رسند. قدمت این بازار به سال 1455 میلادی باز می گردد و امروز در آن دو مسجد، چهار چشمه، دو حمام بخار قرار دارد، که می توانی به این حمام ها بروی و یک دوش با آب گرم بگیری وخستگی راه را از تن بیرون کنی. کمیاب ترین و با ارزش ترین وسایل که به طور سنتی در بازار بزرگ استانبول یافت می شود. اینجا جایی است که خریداران عتیقه دوست، می توانند در آن سکه های قدیمی، جواهرات با سنگهای قیمتی، اسلحه های تزئینی و مبلمان عتیقه را پیدا می کنند. امیدوارم هرچه سریع تر سفری به استانبول داشته باشید و خرید پر و پیمونی برای خودت و خانوادت و دوستات داشته باشی و از این جای دیدنی استانبول هم لذت برده باشی.

15- مینیاتورک؛ نمایش بهترین جاهای دیدنی استانبول وجهان!

پارک مینیاتورک استانبول از بزرگ ترین پارک های مینیاتوری جهان با متراژی حدود 60000متر مربع می باشد. از سال 2003 ، مینیاتورک بیش از 100 مدل پیچیده ی دقیقِ دقیق از نقاط دیدنی و مکان های معروف از سراسر ترکیه و فراتر از آن را در خود جای داده است. مینیاتورک، مکان بسیار خوبی برای بدست آوردن یک نمای کلی از کشور و کسب اطلاعات مهمی در مورد تاریخچه آن است. پارک مینیاتورک از بهترین مکان های گردشگری استانبول است، که شامل مناطق باز و محصور و آبراه ها و سرسبزیِ بسیاراست، که مطمئناً تخیل افراد را در هر سنی که باشند، را به خود جلب می کند و مکانی مناسبی برای سرگرم کردن بچه ها برای چند ساعت است.

چه کارهایی در آنجا انجام شود: با کشف بسیاری از مکان های جذاب، ترکیه وحتی فراتر از آن را کشف کنید. مدل ها در مقیاس 1:25 ایجاد شده و بسیار دقیق هستند. در استانبول گشت و گذار کنید و شاهد مکانهایی مانند کاخ توپکاپی، مسجد آبی، برج قیز کولسی، قلعه آناتولی، فرودگاه آتاتورک، ایا صوفیه، پل شهدای 15 ژوئیه، کاخ دلمه باغچه و مسجد سلطان ایوب از جمله مدل های موجود در پارک باشید.

مدل های دیگر از جمله خانه های سنگی ماردین، ​​بقایای کوه نمرود، برج ساعت ازمیر، معبد آرتمیس و مقبره هالیکارناس و شامل گنبد سنگ، خانه آتاتورک و پل موستار است. شما می تواند یک مسابقه جالب را در مینی استادیوم کوچک با سکه را تماشا کنید و اجازه دهید، بچه ها به منطقه بازی بروند و تا می توانند بازی کنند. شما می توانید در یک هلیکوپتر شبیه سازی سوار شوید. در ماجراهای خود از قطار گشت و گذار یا یک قایق سواری نیز استفاده کنید. امیدوارم از رفتن به پارک مینیاتورک و گشت و گذار و تفریح دراین پارک که یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری و از بهترین جاهای استانبول برای تفریح می باشد.

16- قلعه یدی کوله (روملی حصار)؛ از جاهای دیدنی استانبول در کنار دریای مرمره

قلعه یِدی کوله به معنی "قلعه هفت برج" که به "سیاه چال های هفت برج" هم معروف است، از زیبا ترین جاهای تاریخی و دیدنی استانبول است. این مکان دیدنی استانبول سازه ی تاریخی مستحکمی است، که در محله یدیکول فاتیح استانبول ترکیه واقع شده است.

قلعه هفت برج در سال 1458 به سفارش سلطان محمود دوم عثمانی ساخته شده و در گذر زمان با اضافه کردن سه برج جدید و محصور کردن کامل بخشی از دیوارهای باستانی قسطنطنیه، از جمله دو برج دوقلویِ که در ابتدا تشکیل دهنده دروازه پیروزی طلایی (گلدن گیت) ساخته شده است

این قلعه به عنوان قلعه ای از سیاه چال های سلطنتی معروف شناخته شده بود، که در طول تاریخ خود چهره های قابل توجهی را در خود جای داده بود و تخیل عموم مردم را طی قرن ها درقالب افسانه ها، داستان های مختلف به تصرف خود درآورد. قلعه یِدی کوله یکی از زیبا ترین جاهای دیدنی استانبول ترکیه است، که بازدید از آن را به شما سفارش می کنم.

نظرمن درباره جاهای دیدنی استانبول:

به نظر من جاهای دیدنی استانبول ارزش دیدن چند باره را دارد و شما دوستان می توانید به هراه خانواده و دوستان از این جاهای دیندی استانبول دیدن کنید و برای خود و دوستان سوغات و هدایایی از استانبول به یادگار ببرید. لحظات سفر خوشی را برای شما آرزومند است.

Add comment

Your message is required.