دریاچه گهر بهشتی زیبا درمیان طبیعت وحشی لرستان

دریاچه گهر بهشتی زیبا درمیان طبیعت وحشی لرستان

 معرفی دریاچه گهر استان لرستان

دریاچه گهراستان لرستان یک زیست بوم زیبا وغنی ازهرگونه زیبایی واکوسیستم طبیعی که هر بیننده ای را به وجد می آورد. این مکان حیرت انگیز در مکانی در ما بین کوه های اشترانکوه لرستان در دامنه های زاگرس بوجود آمده است. این مکان دشتی بزرگ و دل باز است. وقتی که وارد محدوده ی دریاچه می شوید، دشتی پر از سرسبزی و خرمی می بینید. در سویی دیگر گل های زنبق و لاله وشقایق را می بینید که بخش وسیعی از دشت واطراف دریاچه را پر کرده اند و بوی عطر دلنشین آنها روح تازه ای بر جان آدمی می بخشد. صدای خوش آهنگ دریاچه از هر سو به گوش می رسد. اگر چشمانتان را به دور و اطراف بچرخانید خود را میان کوه های بلند و سربه فلک کشیده می بینید که موجب بوجود آمدن نسیمی خنک در سرتاسر دشت می شوند. به پایین که نگاه کنید منظره ای زیبا در مقابل چشمانتان نقش می بندد و درختان بلوط و گردو و پسته وحشی و زلزالک و چندین نوع درخت دیگر را می بینید که دور تا دور قسمت بزرگی از دریاچه را فراگرفته اند و سایه ی وسیعی بر دور تا دور دریاچه بوجود آوردند که محل مناسبی برای برپایی چادر و پهن کردن زیر انداز است. خوردن چای زغالی کنار دریاچه گهر لذتی وصف ناشدنی دارد که حتما باید امتحانش کنید و تمامی مناظر موجود را با دقت رصد کنید. افرادی را در حال شنا کردن و برخی می بینید که از ماهیان این دریاچه ماهیگیری می کنند و کودکان هم مشغول آب بازی هستند و لذت می برند. در آب این دریاچه چرخه زندگی و حیات وحش جریان دارد و جانورانی نظیر انواعی از ماهیان قزل آلا، لاک پشت های بزرگ و کوچک و قورباغه های کوچک و رنگارنگ که بسیار دوست داشتنی هستند از آبزیان آن هستند. این مکان زیبا می تواند یک روز خوش و خرم را برای شما بوجود آورده وموجب رضایت شما از سفرتان به استان زیبای لرستان شود، به طوری که تا عمر دارید آن را فراموش نکنید. امیدواریم از این سفر لذت برده باشید.


نکته قابل توجه: شنا کردن در دریاچه گهر به دلیل عمق 28 متری آن و نبودن امکانات نجات در این منطقه ممنوع است، پس از شما دوستان می خواهیم ازشنا در این دریاچه زیبا اما خطرناک پرهیز کنید، تا سفری خوش همراه خانواده و داشته باشید. تا کنون چندین نفر از هموطنان مان به دلیل بی توجهی و رعایت نکردن این مسئله جانشان را از دست داده اند.

بهترین زمان سفر به دریاچه گهر

دوستان عزیز همان طور که مستحضر هستید، استان لرستان با همه ی زیبایی های دل انگیزی که دارد ولی به دلیل قرار گرفتن در یک منطقه کوهستانی دارای آب و هوای سرد و خشن می باشد و سفر به دریاچه گهر در فصل زمستان تنها توسط کوهنوردان ماهر و با تجهیزات کامل صورت می گیرد. پس توجه داشته باشید از سفر به دریاچه گهر لرستان در فصل زمستان پرهیز کنید و در سایر فصول که آب و هوای مساعد و دلپذیری دارد به آنجا سفر کنید و از آن دیدن کنید.

موقعیت جغرافیایی

برای دیدن این جاذبه گردشگری زیبا و دیدنی باید به شهرستان درود استان لرستان بروید، پس از گذر از امام زاده  پیروالی که در این شهر قرار دارد و پس از آن با رسیدن به چشمه خیوه، مسیر ماشین رو به اتمام می رسد و باید ادامه مسیر که قدری طولانی است و حدود 18 کیلو متر است را با پای پیاده و یا با کرایه چهار پایانی نظیر الاغ و قاطر از بومیان منطقه خود را به دریاچه گهر برسانید. شما عزیزان می توانید پس از سفر خود به دریاچه گهر از سایر جاذبه های گردشگری استان لرستان نظیر دره خزینه و قلعه فلک الافلاک دیدن کنید.

Add comment

Your message is required.