دره خزینه بهشت دره های ایران

دره خزینه بهشت دره های ایران

معرفی دره خزینه

استان لرستان یکی از زیبا ترین استان های ایران است و زیبا ترین مکان های طبیعی و بصری ایران را در خود جای داده است، مکان هایی که دیدنشان آدم را شگفت زده می کند. یکی از این مکان های زیبا و دیدنی که دیدنش را حتما حتما به شما توصیه می کنیم،دره خزینه است که بسیار با صفا است. دره خزینه استان لرستان دره ای وسیع در بین صخره های قدیمی و تاریخی است از لحاظ زمین شناسی میلیون ها سال قدمت دارند. این مکان، مکان بسیار مناسبی برای گردشگری است. وقتی که به بالای صخره می روید، از آن بالا سرسبزی و گاه سختی ها و ترک های روی صخره مقابل را می بینید و از دیدن این مناظر حیران می شوید. تازه آنجاست که متوجه صدای جوش و خروش رودی که پایین دره است به گوشتان می رسد و وقتی به زیر پایتان نگاه می کنید، این رود کرخه است که رخنمایی می کند و از ما بین این دره ها به مسیر خود ادامه می دهد. صدای پرندگان خوش آواز از هر سو به گوشتان می رسد ولی اصلی ترین صدای دره همان صدای جوش و خروش رود کرخه است. تازه بعد از تماشای رود است که شما متوجه ارتفاع بالای این صخره ها می شوید. دوباره که به پایین نگاه می کنید، چندین خانواده را میبینید که روی رودخانه قایق سواری می کنند و شما را برای یک تجربه قایق سواری در این آب ها وسوسه می کنند. اگر با دقت به دیواره های صخره ی مقابلتان نگاه کنید می توانید رسوبات و خط ها چین خوردگی های زیبا و قهوه ای رنگ را ببینید. پشت صخره ها ودر آن دور دورها کوه های بزرگی به چشم می خورد که بسیار زیبا و بلند هستند و باد خنکی از این کوه ها روانه دره خزینه می شود. یکی از جالب ترین  نکات در مورد این دره این است که سابقا در آن بلند ترین پل معلق ایران و خاورمیانه وجود داشت که به دلایل نامعلومی  تخریب شد. اگر بتوانید خود را به پایین دره برسانید می توانید از نزدیک شاهد جدال آب نرم وخروشان کرخه با سنگ های سخت دره خزینه باشید و در این آب قایق سواری کنید. هنگام قایق سواری روی این دره ها به دنبال مسیر آب که پیش می روید همواره صخره های بزرگ را بالای سر خود می بینید و به عظمت خالق آنها پی می برید. امیدواریم از سفر به استان زیبای لرستان و بازدید از دره خزینه این استان لذت برده باشید.

بهترین زمان بازدید از دره خزینه

استان لرستان به دلیل قرار گرفتن در منطقه کوهستانی همواره آب و هوای سردی دارد واز سوی دیگر به دلیل قرار گیری دره خزینه در مکانی گرم که در تابستان گرمایش آزار دهنده است، بنابر این سفر به این دره در فصل تابستان و زمستان به شما عزیزان توصیه نمی شود و بهتر است در فرصتی مناسب و در یکی از فصول بهار و پاییز که دره آب و هوای معتدلی دارد به آنجا سفر کنید تا از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

موقعیت جغرافیایی

اگر شما عزیزان قصد سفر به استان لرستان و بازدید از دره خزینه را دارید، می بایست به شهرستان پل دختر رفته و در همسایگی روستای خزینه این دره زیبا و با شکوه را بیابید و از زیبایی های آن لذت ببرید. پس از دیدن این مکان می توانید از تنگه هلت استان لرستان دیدن کنید.

Add comment

Your message is required.