قلعه التز آلمان

قلعه التز آلمان

قلعه التز یکی از زیباترین قلعه های آلمانی است که زیبایی طبیعت و اصالت تاریخی اش صحنات بسیار زیبایی را در هم می آمیزد .این قلعه با داشتن مکان عالی در میان طبیعت زیباو با داشتن عمری بیش از 800 سال همواره مورد توجه گردشگرانی که به کشور آلمان سفر می کنند، قرار می گیرد. جالب است بدانید که این قلعه یک ملک شخصی است و متعلق به خانواده التز می باشد. با لحظات همراه باشید، تا شما را با این قلعه تاریخی آشنا کنیم.

قلعه بورگ اِلِتز | قلعه ای آمیخته با طبیعت

قلعه التز که نام کاملش بورگ التز می باشد، یکی از زیبا ترین قلعه های کشور آلمان به حساب می آید. این دژ بزرگ در تپه های رودخانه موزل بین شهرهای کوبلنز و ترییر واقع شده است، زیرا آنجا که از منابع دفاعی طبیعی برخوردار است و در دل کوه های صخره ای سبز برخوردار قرار دارد. این قلعه که در قرن دوازدهم ساخته شده است، نه تنها با نمای باشکوه از فضای سبز اطراف بلکه همچنین با محافظتی که از طرف طبیعت فراهم شده است، بسیار قابل توجه است. علاوه بر کوه های صخره ای، این قلعه توسط دره التسباخ، که  یکی از شاخه های رودخانه موزله در آن جریان دارد، احاطه شده است و همه این عوامل موجب شده  که ساختمان اصلی خود را در تمام قرون از بلایای مختلف حفظ کند.

قلعه خانوادگی

امنیت دلیل تنها دلیل انتخاب خانواده بورگ التز در بیش از 800 سال پیش نبوده، بلکه  دلایل و صرفه های اقتصادی نیز وجود داشتند. این قلعه در یک مکان میانی بین دره رودخانه موزله واقع شده است که در آن زمان یکی از مهمترین مسیرهای تجاری پادشاهی آلمان و در بین مزارع مناطق حاصلخیز ایفل و میفیلد به حساب می آمد. پس از آنکه 33 نسل مختلف از قرن دوازدهم میلادی تا امروز آن را به ارث بردند و از منافع آن استفاده کردند، این قلعه هنوز هم به همان خانواده تعلق دارد.

معماری

این قلعه از داخل شامل بسیاری از بناهای مسکونی زیبا و متنوع است. ساخت این قلعه بیش از 500 سال و چند نسل به طول انجامید که این امر تنوع روش های ساخت و ساز را از مکتب رمانتیک، مکتب باروک و سبک گوتیک در این مکان ایجاد کرده و این سبک های معماری را می توانید در کنار یک دیگر در این مکان بیابید. 

Eltz Castle of Germany

تاریخچه

تاریخ دقیق شروع ساخت آن مشخص نیست، اما اولین مراجعه به آن در یکی از اسناد مربوط به سال 1157 میلادی انجام شده است.

در سال 1268، این خانواده به چندین شاخه جداگانه تقسیم شد و قلعه و اراضی اطراف آن نیز بین بخش های مختلف خانوادگی تقسیم شد، بنابراین خانواده های کوچک مالکیت قلعه را به اشتراک گذاشتند، جایی که هر خانواده مسئولیت بخش خاص خود را از قلعه داشتند.

امروزه قلعه و باغ های اطراف آن همچنان درخشش و زیبایی خود را حفظ کرده اند و بازدید کنندگان می توانند از سرگردانی در مورد پارک های مختلف داخل و اطراف قلعه لذت ببرند. همچنین می توانند از برخی قسمت های داخلی بازدید کنند. شما دوست عزیز می توانید در آنجا سپرهای تاریخی درخشان و تاریخی و برخی از اشیا تاریخی که این خانواده از آنها نگه داری کرده اند را مشاهده کنید. علاوه بر آن از نقاشی های دیواری قدیمی نیز می توان لذت برد.

یکی از زیباترین و بزرگترین سالن های قلعه  تالار شوالیه ها است که بازدید کنندگان در آن عکس فرش های فرانسوی با قدمتی مربوط به قرن هفدهم مشاهده می کنند. علاوه بر این آثار هنری، آثاری وجود دارد که قدمت آن به دوران گوتیک و سایر افراد مربوط به قرن بیستم باز می گردد.این قلعه باشکوه در میان کوه ها برای بیش از 800 سال، که برای نسل ها زندگی کرده است و می توان گفت یک گواه تاریخی بر اتفاقات آن دوران کشور آلمان است.

سخن لحظات

دوستان عزیز همان طور که مشاهده کردید، ما در این مطلب به تاریخچه، معماری و مالک آن اشاره کرده ایم. امیدوارم سایر مطالب ما رو هم در مورد کشور زیبای آلمان بخونید.

Add comment

Your message is required.