14 مورد از زیباترین پارک های ملی اروپا

14 مورد از زیباترین پارک های ملی اروپا

پارک های ملی از زیباترین مکان های دیدنی اروپا هستند، که گردشگران بسیاری را به خود جلب می کنند. این پارک ها با طبیعت زیبای خود همه را مجذوب خود می کنند. در این مطلب ما به معرفی 14 مورد از زیباترین پارک های ملی اروپا پرداخته ایم، که مطمئنا هر گردشگری از دیدن آنها لذت خواهد برد.

1- پارک ملی جوتونهایمن
پارک ملی جوتونهایمن در نروژ قرار دارد و همچنین به سرزمین غول ها معروف است. این پارک بیش از 250 قله کوه را در خود جای داده است، که برخی از آنها از بلندترین کوه ها در تمام اروپا به حساب می آیند. در میان بسیاری از قله های پوشیده از برف دریاچه های آبی روشن ایجاد شده اند، که از ذوب شدن برف بوجود آمده اند. این پارک همچنین مملو از حیوانات وحشی مانند گوزن و سیاه گوش است و دریاچه هایش پر از ماهی قزل آلا است و برای ماهیگیری بسیار مناسب است.

2- پارک ملی لایک دیستریک (پارک ملی دریاچه)
یکی از زیباترین و آرام ترین مقاصد انگلستان پارک ملی لایک دیستریک  است. به جرعت می توان گفت این پارک از زیباترین پارک های ملی اروپا است. این پارک همانطور که از نامش پیداست، دارای در یاچه های زیادی است. اما کوه های زیبایی هم در آن به چشم می خورند و بسیار جذاب هستند. با قدم زدن در کنار دریاچه خود را به آبشار های زیبای آن برسانند.  

3- پارک ملی کالدرا دی تابورین
این جزیره اسپانیایی محل یکی از شگفت انگیز ترین جاذبه طبیعی است. در قلب پارک در کوه جایی وجود دارد، که به عنوان یک قوس کوهستانی شناخته می شود و در بین گردشگران بسیار مورد پسند قرار گرفته است. در حالی که در پارک ملی کالدرا دی تابورین هستید، می توانید در امتداد لبه کوه پیاده روی کنید و در منظره های نفس گیر آن از دره های سبز و حتی آب های آبی اقیانوس اطلس شمالی دیدن کنید.

4- پارک ملی بیالوویزا
در مرز بین لهستان و بلاروس پارک ملی Bialowieza واقع شده است، پارک بزرگی که همچنین آخرین جنگل معتدل در اروپا در آن قرار دارد. پارک ملی بیالوویزا همچنین برای پیاده روی و دوچرخه سواری در مسیرها  سایه دار بسیار مناسب است. مطمئناً وقتی در آنجا هستید، از موزه طبیعت این پارک و جنگل پارک ملی دیدن کنید، تا کمی بیشتر در مورد حیات وحش و توسعه پارک های ملی یاد بگیرید.

5- پارک ملی اوولانکا
در شمال فنلاند، فضای سبز و زیبایی از پارک ملی اوولانکا را خواهید یافت. این پارک از سرزمین قوم سامی که تا قرن هفدهم در آن منطقه زندگی می کردند و شکار و ماهیگیری می کردند، محافظت می کند. امروزه بازدید از پارک ملی اولانکا به معنای فرصتی برای پیاده روی در کنار کارهون کیِروس است، که محبوب ترین مسیر پیاده روی در تمام فنلاند است. سایر سرگرمی های این پارک شامل چیدن انواع توت ها و خوردن این توت ها و تمشک های خوشمزه، دوچرخه سواری در کوهستان، قایقرانی در رودخانه های  پارک و اقامت شبانه در کابین های چوبی پارک است، که تجربقه زندگی در حیات وحش را به شما هدیه می دهد و به همین جهت است، که گردشگران از این پارک ملی بسیار زیاد استقبال می کنند و ما هم به همین دلیل آن را در لیست زیباترین پارک ملی اروپا قرار می دهیم.

6- پارک ملی ساکسون سوئیس
حتما شما هم مثل من با توجه به اسم این پارک فکر می کنید، که این پارک در کشور سوئیس قرار دارد، اما هردوی ما کاملا در اشتباه هستیم، زیرا این مکان کاملاً در مرزهای آلمان در نزدیکی شهر درزدن واقع شده است. سازه های سنگی عجیب و مناظر دیدنی این مکان، آن را به یکی از معدود مکان های فوق العاده در اروپا تبدیل کرده است که برای کوهنوردی و پیاده روی ایده آل است. حتی بدون تجربه کوهنوردی، شما قادر خواهید بود از مناظر نمادینی همچون پل های دیدنی و جذاب باستی و قلعه بلند قصر کنیشتاین که در 245 متر بالاتر از رودخانه البه قرار دارند، بروید و از آنها بازدید کنید.

7- پارک ملی گران پارادیسو
در وسط کوه های آلپ گریان در شمال ایتالیا پارک ملی گران پارادیسو واقع شده است. در ابتدا این پارک برای محافظت از جانوران از دست شکارچیان ایجاد شده است، زیرا این منطقه قرار بود شکارگاه شخصی یک پادشاه باشد. بخشی از پارک جنگلی است و همچنین یخچال های طبیعی متعددی نیز در مرزهای آن وجود دارد. پیاده روی در تمام پارک مخصوصاً تا قله کوه گران پارادیسو بسیار لذت بخش است. 

8- پارک ملی دورمیتور
این پارک در مونته نگرو قرار دارد. پارک دورمیتور احاطه شده از دره هایی با رودخانه هایی پر جوش و خروش و قله های عظیمی است که دارای شیب بسیار تندی هستند و منظره ای سورئالی را ایجاد می کنند. بازدید از پارک ملی دورمیتور در بین کسانی که مایل به تماشای دریاچه‌های یخبندان، اسکی یا حتی اسنوبورد و کوهنوردی هستند، بسیار محبوب است. 

9- لکه لوموند و تروسکس
در قلب اسکاتلند پارک های ملی لکه لوموند و تروسکس قرار دارد. این پارک ها دارای تعدادی کوه خیره کننده مانند بی لموند، بِن مور و استوب بینِین هستند. پس از یک پیاده روی طولانی در مسیر های سرسبز این دو پارک می توانید در رستوران های موجود در آن نهار بخورید و از طعم غذا های اسکاتلندی لذت ببرید.

10- پارک ملی اورودا
رشته کوه پیرنه در مرز فرانسه و اسپانیا قرار دارد. و دقیقاً همان جایی است که شما می توانید پارک ملی اورودا را پیدا کنید. این پارک یکی از زیباترین پارک های ملی اروپا است و دارای دره های سرسبز و همان طور که گفتیم، کوه های سر به فلک کشیده است و منظره ای فراموش نشدنی را برای بینندگانش بوجود می آورد. از گونه های جانوری که در پارک ملی اورودا وجود دارند، شامل: شاهین، جغدها، بز کوهی است.


11- پارک ملی واتناجوکول
پارک ملی با شکوه واتناجوکول در ایسلند قرار دارد و در مرکز آن یخچال های طبیعی قرار دارد. کل این پارک با تضادهای بسیاری روبرو است، که از جمله آن می توان به کوه های برفی، رودخانه های عمیق و حتی برخی مناطق زمین گرمایی اشاره کرد. نکات برجسته این پارک، تالاب یخچال های طبیعی است که با کوه های یخی تکمیل شده است. محبوب ترین راه برای گشت و گذار در پارک ملی واتناجوکول با پیاده روی است و اردوگاه های بی شماری برای کسانی که می خواهند یک شب در داخل پارک بمانند وجود دارد.

12- پارک ملی تریگلاو
معروف ترین پارک اسلوونی پارک ملی تریگلاو است و کوه تریگلاو، بالاترین قله کشور است، که اطراف این پارک را احاطه کرده است. پارک ملی تریگلاو در آلپ های جولیان واقع شده است، به این معنی که هم کوه های مرتفع و هم دره های سرسبز دارد. آب هم به دلایل جغرافیایی و هم از نظر گردشگری نقش تعیین کننده ای در پارک دارد. رودخانه های Soča و Sava از این پارک به دریاهای دریای آدریاتیک و سیاه سرازیر می شوند و دریاچه های داخل پارک یک جاذبه بزرگ برای ساکنان اسلوونی و همچنین بازدید کنندگان از سراسر جهان هستند.

13- پارک ملی هوه تاورن
پارک ملی هوه تاورن در رشته کوه های آلپ شرقی در کشور اتریش قرار دارد. این جاذبه طبیعی بزرگترین ذخیره طبیعی در رشته کوه های آلپ است و جنگل ها و یخچال های طبیعی و آبشارها است. پیاده روی در پارک و قله نوردی در این پارک انجام می شود. البته با خودرو هایتان می توانید از تونلی که از دل کوه عبور می کند و امتداد جاده آلپاین به شمار می آید از داخل این پارک عبور کنید. 

14- پارک ملی پِلیویس لِیکس
پِلیویس لِیکس در مرکز کشور کرواسی پارک ملی بسیار زیبایی وجود دارد. این پارک که از ذخایر مهم جنگلی این کشور به حساب می آید، با 16 دریاچه موجود در آن مشهور است. هر یک از دریاچه ها با آبشارها به هم متصل می شوند و تمامی آب آنها در نهایت به سمت یک دره باریک آهکی جاری می شود. 


سخن لحظات
دوستان عزیز لحظاتی ما در این مطلب به 14 مورد از زیبا ترین پارک های ملی اروپا اشاره کردیم، امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد. 

Add comment

Your message is required.