بهترین زمان بازدید از سئول کره جنوبی چه زمانی است؟

بهترین زمان بازدید از سئول کره جنوبی چه زمانی است؟

سئول شهری زیبا و آمیخته ای از آرمان های تاریخی و دنیای مدن امروز است و همواره مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. حال در بین گردشگران این شهر این سوال مطرح است، که چه زمانی از سال یا چه ماه هایی از سال بهترین زمان سفر به این شهر رویایی است؟ اگر با ما همراه باشید در ادامه به این سوال مهم پاسخ داده ایم و به بررسی سفر به این شهر در ماه های مختلف میلادی و وضعیت آب و هوایی شان پرداخته ایم. پس با لحظات همراه باشید.

بررسی  وضعیت ماه های مختلف سئول

ژانویه(11دی تا 11 بهمن ماه)

در این فصل شما می توانید، جشن های کریسمس را در سراسر این کشور شاهد باشید، اما این را بدانید، که تقویم خود کره ای ها تقویم جداگانه ای است و سال نو آن در ماه فوریه برگذار می شود، که در ادامه به آن پرداخته ایم. علاوه بر کریسمس شما می توانید به عنوان مشتری در ژانویه فرصت تخفیف های فراوان این ماه را غنیمت شمارید و خرید های خوب و ارزانی را انجام دهید و کلی در مخارجتان صرفه جویی کنید. علاوه بر آن می توانید به پیست های اسکی زمستانی آن بروید و در آنجا اسکی سواری کنید.

میانگین هوای شهر در این ماه 2- درجه سلسیوس می باشد.

بهترین زمان سفر به سئول | مراسم سال نو میلادی

فوریه(12بهمن تا 9 اسفند ماه)

در ماه فوریه در سئول سردی هوا هنوز ادامه دارد و خیابان ها به انتظار سال نو کره ای هستند. به طور کلی در این ماه با خریدان مشتاق که لباس های سال نو می خرند مواجه خواهید شد. لباس ها و کیف ها و کفش ها سایر لوازم رنگارنگ در ویترین های فروشگاه ها به نمایش گذاشته شده اند و در این ماه هم شاهد تخفیفات خوبی خواهید بود. پس تا اینجا باید متوجه شده باشید، بهترین زمان خرید ارزان و با کیفیت در دو ماه اولیه سال میلادی انجام می شود. علاوه بر این خرید ها در تعطیلات سال نو مردم به رستوران ها سرازیر می شوند و از خوردن غذا در کنار یکدیگر لذت می برند. در مورد سال کره ای هم می توانم این را به شما بگویم که، تقویم کره‌ای تقویم قمری-شمسی است، که از تقویم چینی اقتباس شده‌ است و در کشور کره نیز استفاده می‌شود. این تقویم امروزه در کره به «تقویم قمری» معروف است. شمارش سال‌های این تقویم از ۲۳۳۳ سال قبل از میلاد شروع می‌شود که تاریخ تأسیس کره توسط دانگون اولین امپراطور آن است. روز تحویل سال را در کره سئولال می نامند. در این روز اجرا های سنتی و فعالیت هایی در کاخ های مهم سلطنتی سئول برگذار می شود، که اگر در فوریه به سئول بروید شاهد این جشن خواهید بود و ممکن است بگویید که این ماه بهترین زمان بازدید از سئول است.

میانگین هوا در ماه فوریه 0 درجه سلسیوس می باشد.

خیابان های سئول | بهترین فصل سفر به سئول کره جنوبی

مارس(10 اسفند تا 11 فروردین)

حال برای اینکه بفهمیم بهترین زمان بازدید از سئول چه زمانی است، ماه مارس را برسی می کنیم. در کل با نزدیک شدن به فصل بهار و ورود به آن برف ها شروع به آب شدن می کنند و هوا کم کم به سوی گرمی می رود. در این ماه از سال شکوفه ها، به خصوص شکوفه های درختان گیلاس که به وفور در این شهر یافت می شوند، کم کم پدیدار می شوند و عطر فوق العاده خود را در فضا منتشر می کنند و به همین دلیل مردم بیش تر به مکان های طبیعی تمایل دارند و شما نیز می توانید پیرو آنها عمل کنید و از طبیعت اطراف و حتی جاذبه های طبیعی موجود در داخل شهر لذت ببرید. معمولا سه ماه اول فصل بهار یکی از پر طرفدار ترین ماه های سفر به سئول است.

میانگین هوا در این ماه 6 درجه سلسیوس می باشد.

آوریل(12 فروردین تا 10 اردیبهشت ماه)

این ماه تمام ویژگی های ماه قبل از خود را دارد و تنها تفاوت آن با ماه قبل باز شدن کامل شکوفه ها است و غنچه هاست که سر باز می کنند و رنگ های بیش از پیش زیبا تر به نظر می رسند و اینکه هوا تا بیش از دو برابر از ماه قبل از خود گرم تر می شود. در این ماه تولد بودا گرفته می شود، که دیدن این مراسم خالی از لطف نیست.

میانگین دمای هوا در این ماه 13 درجه سلسیوس می باشد.

بهترین زمان بازدید از سئول | مراسم تولد بودا

می(11 اردیبهشت تا 10 خرداد ماه)

در این فصل دیگر می توانید از سواحل نزدیک این شهر استفاده کنید و از گرفتن یک حمام آفتاب در یکی از کشور های آفتاب خیز لذت ببرید. در این ماه میوه های بهاری معروف این شهر یعنی گیلاس ها می رسند و می توانید آنها را از درختان گیلاس خیابان های سطح شهر بچینید و نوش جان کنید.

میانگین دمای هوا در این ماه 18 درجه سلسیوس است.

ژوئن(11 خرداد تا 9 تیر ماه)

ماه ژوئن یکی از ماه هایی است، که بارش در آن زیاد است و می توانید در زیر باران در خیابان ها پرسه بزنید و از غذا های خیابانی آن خرید کنید. بهتر است غذا های دریایی و با ماهی را امتحان کنید. این ماه شاید برای سفر چندان مناسب نباشد.

میانگین دمای هوا در این ماه 22 درجه سلسیوس است.

جولای(10 تیر تا 9 مرداد ماه)

فصل جولای یعنی آغاز رطوبت های شدید به همراه گرمای جان سوز! ماه جولای هم نمی تواند گزینه مناسبی برای سفر باشد. زیرا هوا به گرم ترین درجات خود می رسد و بعد از ظهر ها باید در خانه برنامه ریزی کنید و صبح ها یا شب ها برنامه خود را اجرایی کنید، که البته دیگر جایی باز نخواهد بود. اما اگر شما مشکلی با این مشکلات نداشته باشید، می توانید با خرید نوشیدنی های خنک و شستن دست و صورت در مکان های آبخوری عمومی خود را خنک کنید.

میانگین دمای هوا در این ماه 25 درجه سلسیوس می باشد.

بهترین زمان بازدید از سئول | قدم زدن روی برگ های پاییزی

اوت(10 مرداد تا 9 شهریور ماه)

ماه اوت گرم ترین ماه در این شهر است و میانگین دمای هوا به بیش ترین مقدار خود، یعنی 26 سلسیوس می رسد و تحمل این دما کار هرکسی کار راحتی نیست.(البته ما ایرانی ها که دیگه تو تابستون به دما های خیلی زیاد تر از این هم عادت کردیم!) ولی باز هم قضیه ماه قبل در این ماه حاکم است و بهتر است در این فصل به سئول نروید.

سپتامبر(10 شهریور تا 8 مهر ماه)

در فصل پاییز جشنی به نام عید پاییز برگذار می شود.(همش عید دارن!). این عید که جشن برداشت به عنوان کلی در ماه سپتامبر رخ می دهد و این ماه، یک ماه شلوغ در سئول است، ولی کم کم می توانید، رنگ های پاییزی را روی برگ درختان ببینید. جشن های سنتی چوزوک نیز در کاخ ها و معابد سراسر شهر برگذار می شوند. درست است که این ماه شهر قدری شلوغ است ولی این ماه یکی از بهترین زمان های سفر به سئول است.

میانگین دمای هوا در این ماه 21 درجه سلسیوس می باشد.

اکتبر(9 مهر تا 9 آبان ماه)

ماه اکتبر هم یکی از بهترین زمان های بازدید از سئول است. این ماه نسبت به ماه قبلی خود یعنی سپتامبر آرام تر است و شهر چندان شلوغ نیست و به راحتی می توانید از مکان های گردشگری آن دیدن کنید. یکی از بهترین زمان های پیاده روی در کوه نامسان این ماه است. گرفتن عکس پانوراما یا 360 درجه از شهر آن هم از بالای برج N سئول در اوج خود است و دلیل آن پوشیده شدن سرتاسر شهر از برگ های زرد و نارنجی پاییزی است. لازم به ذکر است که در این ماه مراسمات آتش بازی هم برگذار می شود، که مطمئنا از تماشا آنها لذت خواهید برد. پس بهتر است دوباره تاکید کنم که ماه اکتبر بهترین زمان سفر به سئول کره جنوبی است.

میانگین دمای هوا در این ماه 15 درجه سلسیوس می باشد.

بهترین زمان سفر به سئول

نوامبر(10 آبان تا 9 آذر ماه)

در فصل نوامبر هوا دوباره به سردی می رود و کم کم سوز زمستان می خواهد به شهر برگردد. در این ماه جشن خاصی برگذار نمی شود و شهر روز های معمولی را سپری می کند. تجربه نشان می دهد، که سفر در این ماه به پایتخت کره، جذابیت های خودش را دارد، ولی به محبوبیت دو ماه قبل از خود نیست. البته خوردن کیم چی که از غذا های محلی این شهر است، در این ماه که هوا روبه سردی است، لذت بخش است.

جشن آتش بازی

دسامبر(10 آذر تا 10 دی ماه)

در ماه دسامبر برف تمام شهر های چشم بادامی ها را می پوشاند و رسیدن سال نو میلادی را نوید می دهد. همان طور که گفتیم در نزدیکی های کریسمس تخفیفات بسیار زیادی روی کالا ها گذاشته می شود. در این فصل نمایشگاه ها و مسابقه های آدم برفی سازی و مجسمه سازی در سطح شهر برگذار می شود، که می توانید در آنها شرکت کنید و خود را به چالش بکشید.

مسابقات سازه های برفی

نتیجه گیری

بهترین زمان بازدید از سئول در طول بهار (مارس، آوریل، می) یا پاییز (سپتامبر و اکتبر) است. در این دو فصل شاهد رنگ های شکوفه های ظریف و مایل به سرخ شکوفه گیلاس و در پاییز هم شاهد برگ های زرد و نارنجی رنگ خواهید بود. البته شما اگر به عنوان یک خریدار می خواهید بهترین زمان سفر به سئول را بدانید، گفتیم که بهترین زمان اینگونه سفر های تجاری نزدیک کریسمس و در ماه های دسامبر و فوریه است.

Add comment

Your message is required.