معبد بهشت چین در پکن (معبد آسمان)

معبد بهشت چین در پکن (معبد آسمان)

معبد بهشت در منطقه دونگچنگ، پکن واقع شده است. این معبد یکی از بزرگ ترین معابد سراسر چین است و جایی است که قربانیان زیادی برای آسمان(چینی های باستان به آسمان را به دلیل نزولاتش مقدس می شمردند) قربانی می کردند و به همین دلیل نام دیگر این معبد، معبد آسمان است. با لحظات همراه باشید، تا شما را با این معبد تاریخی آشنا کنیم.

معرفی معبد بهشت

معبد بهشت در ابتدا مکانی بود که امپراطوران سلسله مینگ (1368 – 1644 میلادی) و سلسله چینگ (1644 – 1911 میلادی) مراسم پرستش بهشت و آسمان را برگزار کردند. این معبد در سال 1420 میلادی، یعنی هجدهمین سال سلطنت امپراتور یونگل سلسله مینگ ساخته شد و در زمان سلطنت امپراتور مینگ جیاجینگ و امپراتور کینگ کیانگ لونگ، معبد آسمان بزرگ شد و مورد بازسازی قرار گرفت. در سال 1988 میلادی، این معبد که درون فضای سرسبز و پر از درخت و چمن زار ولقع شده است، به عنوان یک پارک باز شد و مکانی بود که فلسفه، تاریخ و دین چینیان باستان را نشان داد.

معبد آسمان

معماری

سبک معماری و پیوندهای فرهنگی عمیق آن، بینشی از شیوه های تمدن شرق باستان به دست آمده است. معبد بهشت پکن با مساحت 2700000 متر مربع، مساحتی بزرگتر از شهر ممنوعه دارد. به عنوان 'فرزندان بهشت'، امپراطوران چینی از ساختن کاخ های مسكونی برای خودشان كه بزرگتر از كه سازه هایی که به بهشت اختصاص یافته بودند، جلوگیری می كردنند، از این رو تفاوت چشمگیری را در اندازه های كلی این دو مجتمع مشاهده می کنید. این معبد توسط یک دیوار بلند محصور شده است. قسمت شمالی درون دیوار نیم دایره ای است که نماد آسمان ها و قسمت جنوبی آن مربعی است که نماد زمین است. قسمت شمالی از قسمت جنوبی بلند تر است. این طرح نشان می دهد که بهشت زیاد است و زمین کم است و طرح منعکس کننده یک تفکر باستانی چینی در مورد "بهشت گرد و زمین مربع است".

با شکوه ترین ساختمان های محراب تپه ای مدور (Huanqiutan)، طاق شاهنشاهی از بهشت (Huangqiongyu) و تالار نماز برای برداشت خوب (Qiniandian) از هستند. در داخل این معابد هنوز وسابل عبادت را خواهید دید.

معبد آسمان

محراب تپه ای مدور(برای پرستش بهشت)

این محراب در قسمت جنوبی این منطقه واقع شده است. تپه محراب در واقع معبد بهشت اصلی را در خود جای است. در طول سلسله مینگ و چینگ، امپراطورها روزانه قربانیان زیادی را در این مکان فدا می کردند، تا در جنگ پیروز شوند و اجازه ورود به بهشت را بیابند.

طاق شاهنشاهی

این مکان، جایی بود که امپراطوران برای مدت چند روزی که برای اجرای مراسم در معبد بودند، در این کاخ اقامت داشتند.

تالار دعای برداشت خوب

تالار دعا برای برداشت های خوب بود. این کاخ بزرگی است که دارای سقف گرد و سه لایه مورب است، جایی که امپراطوران مراسم عبادت را برای دعا برای آب و هوای خوب و برداشت های فراوان برگزار می کردند. این نخستین بنای معبد بهشت است. این مجتمع شامل تالار دعا برای برداشت های خوب و محراب برای دعاهای دانه است.

اداره موسیقی الهی

اداره موسیقی الهی یکی از پنج ساختمان اصلی در این منطقه است، که در جنوب غربی کاخ ممتنع واقع شده است. مسئولان این مکان نوازندگانی بودند، که مدیریت آلات موسیقی تشریفاتی و تمامی رخ داد های آن را اداره و طراحی می کردند.

معبد آسمان

بیشتر بدانید

تصور می شد كه امپراطوران چینی "فرزندان بهشت" هستند كه به عنوان نمایندگان بهشت روی زمین قرار دارند. امپراطوران مراسم فداکاری را در زمستان برای داشتن برداشت خوب در فصل های برداشت را انجام می دادند.

سه روز قبل از مراسم، امپراتور به همراه مقامات و نگهبانان خود از شهر ممنوعه حرکت می کردند تا در معبد بهشت و طاق شاهنشاهی معبد بهشت مستقر شود. امپراتور لباس های تشریفاتی می پوشید و از خوردن گوشت و نوشیدن الکل خودداری می کرد.

یک روز قبل، گاو هایی را که قرار بود ذبح شوند و به عنوان قربانی برای بهشت قربانی شوند، آماده می کردند. حدود 700 ظروف برای مراسم استفاده می شد.

این مراسم با توجه جدی به جزئیات انجام می شد. اعتقاد بر این بود که حتی یک انحراف کوچک باعث نارضایتی بهشت از چین و امپراطورانش خواهد بود و آنها را دچار عذابی سخت خواهد کرد. از زمان هجدهمین سال امپراتور مینگ یونگله که این معبد ساخته شد، در مجموع 27 امپراطور در معبد بهشت به عبادت پرداختند. هیچ مردم عادی مجاز به دیدن این مراسم نبودند. 

معبد امروزی بهشت

در معبد بهشت امروزی می توانید افراد محلی را که در حال انجام تمرین های صبحگاهی در معبد هستند را ببینید. اگرچه در زمان امپراطوری عموم مردم اجازه ورود به پارک عظیم را نداشتند، اما اکنون با کمترین هزینه همه می توانند از آن لذت ببرند. صبح زود بهترین زمان برای بازدید از معبد آسمان است.

گذراندن اوقات فراغت در پارک این معبد

بیش از 60،000 گونه درخت در معبد آسمان وجود دارد. معروف ترین درخت آن سرو پدربزرگ است، که یک سرو 500 ساله است، که با شاخه هایی مانند اژدها هایی که با یکدیگر پیچ و تاب خورده اند هستند. این درختان محیطی آرام و تفریحی ایده آل را برای افراد محلی ایجاد می کنند تا ورزش صبحگاهی خود را انجام دهند. ساکنین ساکن در نزدیکی این مکان از فعالیت های بسیاری در اینجا لذت می برند، از جمله دویدن، دوچرخه سواری، آواز خواندن، رقصیدن، شطرنج بازی، بادبادک هوا کردن و غیره. شما می توانید شخصاً در این فعالیت ها شرکت کنید و کار های تفریحی افراد محلی را تجربه کنید.

داخل معبد آسمان پکن

چگونه به معبد بهشت برویم

1- با اتوبوس:

دروازه جنوبی: با اتوبوس های خط 36، 53، 122، 525، 958، Te 3 ،Te 11 ،Te 12 یا Yuntong 102 به ایستگاه تیانتان نانمِن بروید و از آنجا تا معبد یک پیاده روی بسیار کوتاهی خواهید داشت.

دروازه غربی: با اتوبوس های 2، 17، 20، 36، 53، 71، 72، 93، 120، 622، Brt 1 یا Te 11 سوار شوید و در ایستگاه تایتان ایکیسایمِن پیاده شوید و در اینجا مسیر کوتاهی را با پیاده روی طی کنید، تا به آنجا برسید.

دروازه شمالی: به اتوبوس های خط 6، 34، 35، 36، 72، 106 یا 110 سوار شوید و در ایستگاه تایتان بِیمِن از آن پیاده شوید و کمی تا رسیدن به معبد پیاده روی خواهید داشت.

2- با مترو:

از خط 5 مترو به ایستگاه تایتان دونگمِن بروید. از خروجی A خارج شوید و دروازه شرقی پارک را پیدا خواهید کرد.

هزینه بلیط

هزینه ورودی: 10 الی 15 یوان

هزینه بلیط تالار دعای برداشت های خوب، محراب دایره ای مدور و دیوار اکو 20 یوان می باشد.

بازدید از بخش مدیریت موسیقی الهی 10 یوان می باشد.

موقعیت راهنمای صوتی: در چهار دروازه به زبان های کانتونی، انگلیسی، ژاپنی، کره ای، فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی موجود می باشد.

ساعات کار

1. دروازه های شمالی، شرقی، جنوبی و غربی: 06:00 صبح الی 22:00 شب

2. جاذبه های اصلی داخل: 08:00 صبح الی 17:30 شب

3. فروش بلیط های اجرای موسیقی زنده سنتی از ساعت 15:30 الی 16:00 می باشد.

Add comment

Your message is required.