برج ایفل پاریس | آیا می دانستید برج ایفل قرار بود خراب شود؟

برج ایفل پاریس | آیا می دانستید برج ایفل قرار بود خراب شود؟

برج ایفل که امروزه به نماد گردشگری کشور فرانسه و شهر پاریس تبدیل شده است، حقایق جالبی دارد، که دانستنشان بی توفیق نیست. پس با لحظات همراه باشید، تا شما را با حقایق جالبی از این برج آشنا کنیم.

تاریخچه

برج ایفل، که به زبان فرانسه(La Tour Eiffel) نامیده می شود، به مناسبت یکصدمین سالگرد انقلاب فرانسه و برای به رخ کشیدن قدرت صنعتی این کشور به سایر قدرت های صنعتی آن زمان در سال 1889 میلادی ساخته شد. ساخت آن از دو سال قبل از این سال یعنی از سال 1887 میلادی آغاز شده بود. این برج مکان برج رادیویی نیز محسوب می شد و به دلیل ارتفاع بلندش امواج رادیویی را پخش می کرد. این برج در اوایل ساختش چندان مورد استقبال و پذیرش مردم قرار نگرفت، حتی بحث هایی هم بر سر تخریب آن به میان آمد، ولی این برج از این خطر جان سالم به در برد. خطر های دیگری که این برج را به شدت تحدید می کردند، جنگ های جهانی (به خصوص جنگ جهانی دوم) بودند. اما این برج با خوش شانسی حتی پس از تصرف فرانسه به دست نازی ها از این خطر ها هم گریخت. رفته رفته به دلیل معماری و شکل منحصر به فرد مورد توجه گردشگران قرار گرفت. تا حدی که امروزه به یکی از نماد های گردشگری جهان و پایتخت کشور فرانسه تبدیل شده است و سالانه میلیون ها گردشگر از سرتاسر جهان برای بازدید از آن به این کشور سفر می کنند.

عکس تاریخی از برج

معمار برج ایفل چه کسی است؟

آقای گوستاو ایفل مهندس عمران فرانسوی، معمار این شاهکار معماری است و همان طور که مشخص است، نام این برج از نام وی گرفته شده است. با این حال گفته می شود، که در واقع دو مرد کمتر شناخته شده به نام های موریس کوهلین و امیل نوگوایر بودند که نقشه های اصلی این اثر را به نمایش گذاشتند و طرح اصلی برج متعلق به این دو نفر است.

حقایق جالب در مورد برج ایفل

1- یک نمایش در سال 2011 در این برج برگذار شد، که در آن از 20،000 لامپ استفاده برای روشنایی برج استفاده شد. در کل این برج با 5 میلیارد چراغ کوچک روکش شده است.

2- هر یک از 18000 قطعه مورد استفاده برای ساخت برج به طور اختصاصی برای این پروژه محاسبه شده و در کارخانه ایفل در حومه پاریس تهیه شده است. ساختار آن از آهن فرفورژه است.

3- احداث این برج به 2.5 میلیون پیچ آهنی و 3700 تن آهن نیاز داشت. برای محافظت از برج در برابر عناصر مختلف مثل رطوبت و زنگ زدگی، کارگران هر اینچ از سازه را نقاشی می کردند. برای رنگ آمیزی این برج به 60 تن رنگ نیاز است و این برج تاکنون 18 بار مورد نقاشی مجدد قرار گرفته است.

eiffel tower

4- گوستاو ایفل برای ساخت این برج از آهن فرفورژه مشبک استفاده کرد تا نشان دهد فلز در هنگام فشرده بودن می تواند به اندازه سنگ قوی باشد.

5- جالب است بدانید، گوستاو ایفل همچنین قسمت داخلی مجسمه آزادی آمریکا را طراحی کرده است.

6- برج ایفل بدون آنتن (300 متر) ارتفاع دارد.

7- این برج اولین سازه ای بود که پس از هزاران سال رکورد بلند ترین سازه جهان را از اهرام مصر تصاحب کرد و خود تا 31 سال این عنوان را داشت، تا اینکه ساختمان کرایسلر در سال 1930 در نیویورک ساخته شد.

8- اندازه این برج در فصول مختلف متغییر است! به طوری که اندازه آن در فصل های گرم (به ویژه تابستان) حدود 15 سانتی متر افزایش می یابد و در زمستان هم منقبض شده و قدری از اندازه اش کاهش می یابد.

9- برج ایفل حدود 10 هزار تن وزن دارد.

10- فرانسوی ها دارای یک نام مستعار برای برج هستند و آن La Dame de Fer به معنی "بانوی آهنین" است.

11- برج eiffel دارای سه سکوی دید است، که سکوی اول 58 متر از سطح زمین بالاتر است. سکوی دوم 114 متر و سکوی سوم هم تقریباً 280 متر ارتفاع دارند.

12- برج ایفل 1،710 پله دارد. با این حال، بازدید کنندگان فقط می توانند از پله ها به سکوی اول صعود کنند. البته دسه آسانسور هم برای رفتن به دو سکو بالا وجود دارد، که البته دارای بلیط هستند ولی به قیمتش می ارزد، چون در غیر این صورت حدود یک ساعت یا بیش تر باید پله نوردی کنید، تا به سکوی سوم برسید.

13- این برج به عنوان یک سازه موقت در نظر گرفته شده بود که پس از 20 سال قرار بود تخریب شود.

14- فقط چند روز پس از افتتاح آن ، ایفل لوازم آزمایشگاه هواشناسی را در طبقه سوم برج نصب کرد. وی دانشمندان را به استفاده از آزمایشگاه برای مطالعات خود در مورد همه چیز از گرانش تا برق مجاب کرد.

eiffel tower

eiffel tower

15- ارتش فرانسه از این برج برای ارتباطات بی سیم با کشتی های خود در اقیانوس اطلس و رهگیری پیام های دشمن در جنگ جهانی اول استفاده کرد.

16- این برج هنوز هم در خود بیش از 120 آنتن مستقر دارد و سیگنال های رادیویی و تلویزیونی را در سراسر پایتخت و فراتر از آن پخش می کند.

17- در طبقه سوم این سازه دفتر منصوب به گوستاو ایفل سازنده برج وجود دارد که گردشگران در بازه زمانی مشخص (همه روزه از 9:30 تا 13:00) می توانند از آن بازدید کنند، در این دفتر مجسمه ای بسیار زیبا از این شخص وجود دارد همچنین ماکت برخی از افراد موثر در زمان ساخت برج را می توانید ببینید.

برج ایفل، نقطه آغاز معماری مدرن

این برج که در قلب پاریس واقع شده است، بی تردید از معماری مدرن برخوردار است و از نخستین سازه های معماری نوین به حساب می آید. این سازه غول پیکر آهنی از سبک های نئو گوتیک، نئو رنسانس و نئو باروک که در قرن های 18 و 19 میلادی رایج بودند، متمایز است و استفاده از آهن در آن گامی بلند برای پیشرفت سبک معماری جدید بود.

گرشگری پایتخت پاریس حول برج ایفل!

برج ایفل هنوز هم محور منظره شهر پاریس است. براساس وب سایت رسمی این جاذبه، سالانه بیش از 7 میلیون نفر گردشگر از این برج بازدید می کنند. طبق محاسبات از زمان افتتاح برج درسال 1889 تا اکنون 250 میلیون نفر از آن بازدید کرده اند و در 3،2 دهه اخیر آمار گردشگران به طور چشمگیری افزایش یافته است.

قسمت های داخلی برج

سه سکوی برج دارای دو رستوران، چندین بوفه، یک سالن ضیافت و بسیاری از مغازه های هدایای منحصر به فرد است. تورهای آموزشی برج برای کودکان و گروه های گردشگری نیز در نزدیکی برج در دسترس است.

eiffel tower

زمان های بازدید

این برج 365 روز در سال برای بازدیدکنندگان باز است و زمان بازدید از آن متناسب با فصل است. از ژوئن تا سپتامبر (در فصل تابستان) برج تا بعد از نیمه شب باز است، در سایر فصل ها نیز کمی زود تر برای بازدید عموم باز می باشد. البته این را هم که بگویم اگر می خواهید با دقت و در آرامش به تماشای برج بروید، بهتر است تا ساعت 09:00 صبح و بعد از 09:00 شب به تماشا آن بروید، چون در این ساعت ها کمی خلوت است و خبری از صف های طولانی برای خرید بلیط و بالا رفتن از پله ها و سوار شدن بر آسانسور نیست و هم اینکه صبح زود می توانید از بالا سکو های آن پاریس را تماشا کنید که تازه خورشید بر آن نور افشانی می کند و شب هنگام این سازه با نور پردازی های خیره کننده اش بسیار زیبا است. حتما این نکته نظرات را در ذهن داشته باشید.

eiffel tower نور پردازی شبانه

قیمت بلیط

قیمت های سکو ها هم با هم متفاوت است. البته اینکه می خواهید با پله به بالای برج بروید یا با آسانسور که این خود هم در قیمت بلیطشان تفاوت دارند. اما بازدید کنندگان می توانند برای دسترسی به سه آسانسور عمومی برج و 704 پله اول از هر شخص بین 13 دلار و 19 دلار دریافت می کنند. برای خرید بلیط دو راه در پیش دارید، یا اینکه باید به صورت آنلاین از سایت خود برج بخرید و یا اینکه از دفتر بلیط فروشی در زیر برج بلیط تهیه کنید.

Add comment

Your message is required.