موزه مرگ بانکوک | تذکر، این صفحه را هرگز باز نکنید!؟

موزه مرگ بانکوک | تذکر، این صفحه را هرگز باز نکنید!؟

سلام به شما دوستانی که حس کنجکاوی تون گل کرده و بر ترس خود غلبه کردید و وارد این صفحه شدید. ما امروز می خواهیم در مورد موزه مرگ بانکوک که یکی از مخوف ترین موزه های جهان است، صحبت کنیم. در ابتدا دوباره تذکر می دهم که افرادی که ناراحتی قلبی دارند و یا طاقت دیدن صحنه های وحشتناک رو ندارند از خواندن این مقاله صرف نظر کنند و سایر مقاله های ما را بخوانند. سایر دوستان شجاع و نترسمون هم با لحظات همراه باشند.

تاریخچه

بیمارستان سیریراج (Siriraj)، که موزه در آن قرار دارد، قدیمی ترین انستیتوی(مرکز تحقیقاتی) پزشکی تایلند است. این بیمارستان توسط پادشاه راما پنجم در سال 1886 میلادی تأسیس شده است. دانشکده پزشکی از موزه به عنوان مکانی برای یادگیری دانش آموزان و دانشجویان پزشکی استفاده می کند و به همین جهت قطعات و تجهیزات مختلفی را برای احداث موزه جمع آوری کرده است.

موزه پزشکی سیریراج در واقع از شش موزه جداگانه تشکیل شده است. اکثر موزه ها همه در طبقه دوم ساختمان آدولیادژویکروم قرار دارند و امروزه به یکی از جاذبه های شهر تبدیل شده اند.

موزه ماقبل تاریخ

موزه آسیب شناسی الیس

اولین بازدید از موزه آسیب شناسی الیس است. نام این موزه از پروفسور الیس گرفته شده است، که به دلیل ایجاد پایه های آسیب شناسی در پادشاهی مشهور بود. برای کسانی که نمی توانند تایلندی را بخوانند یا درک کنند، این موزه اول کم رنگ و نوشته هایش غیر قابل فهم است. در این سه اتاق که این موزه را تشکیل می دهند، تعداد زیادی نمایشگاه به ظاهر آموزنده وجود دارد، با این حال، تقریباً همه چیز به زبان تایلندی است. فقط چند کلمه مانند "معاینه دیجیتال رکتوم" به زبان انگلیسی نوشته شده است. بازدید کنندگان مطمئناً متوجه خواهند شد که در نمایشگاه موضوعاتی مانند سرطان و جنین در حال رشد را مشاهده می کنند، با این حال، بسیاری از اطلاعات گنگ نمایشگاه غیرقابل تحمل خواهد بود.

موزه پزشکی قانونی سونگران نیومسان

موزه پزشکی قانونی قانونی سونگران نیومسان دومین موزه از مجموعه موزه مرگ است. این موزه به نظر می رسد که اطلاعات خوب و آموزنده ای در آن وجود دارد. اگر به اطراف نگاه کنید، از یک طرف عکس هایی از سونامی ویرانگر سال 2004 میلادی وجود دارد که در جنوب تایلند تلفات جانی و مالی سنگینی به جای گذاشت. درست در مقابل این عکس ها عکس های ترسناکی از انسان پس از مرگ قرار دارند.

این موزه با استفاده از اجساد مختلف که در الکل یا مواد شیمیایی نگهداری شده اند، توسعه پزشکی قانونی را به نمایش می گذارد. حتی جسد مومیایی شده یکی از بدترین خلافکار های تاریخ تایلند هم در این موزه نگهداری می شود، که ایستاده به مردم نگاه می کند. وی در سال 1944 میلادی به عنوان یک مهاجر چینی به این کشور آمد و او یکی از اولین قاتلان سریالی شناخته شده در تایلند است. او با کشتن و خوردن کبد بسیاری از پسران جوان، با اعتقاد به این که او را قوی تر خواهد کرد، دست به جنایات بزرگی زده بود و سر انجام دستگیر و اعدام شد و مومیایی اش برای عبرت سایرین در این موزه قرار گرفت.

موزه مرگ بانکوک

موزه نمایشگاه لمسی

موزه نمایشگاه لمسی به دستور ملکه تایلند ایجاد شده است. این نمایشگاه برای کسانی نابینا هستند ایجاد شده است. اتاق تاریک است و به بازدید کنندگان این امکان را می دهد تا با مواردی که می توانند لمس کنند، ارتباط برقرار کنند.

در این قسمت نمایش اندام های آلوده به انگل ها به اندازه این موزه وحشتناک است. موزه انگل شناسی در مورد بیماری ها، به ویژه بیماری های انگل و تک یاخته ها تمرکز دارد.

موزه آناتومیک کنگون

موزه آناتومیک کنگون در طبقه سوم ساختمان آناتومی واقع شده است. این موزه به سیستم ارگان های انسانی اختصاص یافته است. اگرچه اجساد برخی از خوک ها، موش ها و سایر حیوانات نیز در آنجا یافت می شوند. هر مجموعه ای از ارگان های بدن از ارگان های عصبی گرفته تا سیستم شریانی در این موزه یافت می شود.

موزه اعضا و جوارح

این موزه به راحتی می توان گفت، حال به همزن ترین بخش های موزه مرگ است، که در آن چشم ها، گوش ها و مغزهای بریده شده، دست ها و پاهای قطع شده نگهداری می شود، حتی نصف صورت جنازه ای هم در آن قرار دارد.

نمایشگاه اعضا و جوارح

موزه و آزمایشگاه ماقبل تاریخ سود سانگوویچین

این موزه با تمرکز بر تکامل زندگی در تایلند و آثار باستانی و نمایش هایی از تاریخ تایلند از حدود 70 میلیون سال پیش آغاز شده است و استخوان ها و فسیل های کشف شده از انسان هایی که در زمان های بسیار دوری در این سرزمین زندگی می کردند، در آن به نمایش گذاشته شده است.

چگونه به آنجا برسیم؟

موزه مرگ یا بیمارستان سیریراج در ساحل غربی رودخانه Chao Phraya واقع شده است. برای رسیدن به آنجا، بازدید کنندگان باید از ایستگاه BTS Skytrain به Sala Daeng درسیلوم لاین بروند. سپس با یک قایق خود را به این موزه برسانند. بلیط قایق 15 پوند است.

ساعات بازدید

موزه پزشکی سیریراج به جز روزهای سه شنبه و تعطیلات رسمی روزانه از 10 صبح تا 5 بعدازظهر باز است. موزه و آزمایشگاه ماقبل تاریخ سود سانگوویچین نیز روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است و بازدید از آن هم در این ساعات انجام می شود.

قیمت بلیط

در موزه مرگ بانکوک بازدیدکنندگان برای ورود به آن، مبلغ 200 پوند هزینه ورودی را پرداخت می کنند و عکاسی کردن هم در این مکان مجاز نیست.

Add comment

Your message is required.