جزایر آندامان هند | راهنمای کامل سفر

جزایر آندامان هند | راهنمای کامل سفر

جزایر آندامان بزرگترین مجمع الجزایر خلیج بنگال، در ساحل شرقی هند هستند. این جزایر دور افتاده و عجیب و غریب که دست نخورده و تا حدودی بکر مانده اند، در حقیقت به آب های بین المللی در آسیای جنوبی دسترسی دارند و می توانید آنها را مناطق کشور بزرگ هندوستان به شمار آورید. این جزایر در مجموع 550 جزیره هستند. شما گردشگران تنها به 30٪ از این جزایر دسترسی خواهید داشت و محدوده مجاز خواهد بود. با این حال، بخش هایی که از آن دیدن خواهید کرد، ترکیبی رویایی از جنگ های وحشی، سواحل بیکران، سواحل مرجانی طولانی و غروب های خورشید خواهد بود، که با دیدن آنها هیجانی غیر قابل وصف در شما بوجود خواهد آمد. با لحظات همراه باشید تا در این مقاله راهنمای کاملی از این جزایر را به شما ارائه دهیم.

سفر خود را اینگونه برنامه ریزی کنید

1- زمان بازدید

آب و هوای گرمسیری در تمام سال ها در این جزایر حاکم است و آب و هوای گرم و مرطوبی را مشاهده خواهید کرد. البته بهترین زمان بازدید از آنها هم از ماه ژانویه تا آوریل می باشد، که شرایط آب و هوایی در این مقطع از سال فوق العاده عالی است. ولی اگر شما دوستدار بازدید از تخم گذاری لاک پشت ها در سواحل جزایر آندامان هستید، از ماه دسامبر تا مارس به آنجا سفر کنید.

تخم گذاری لاک پشت ها

2- زبان

لیکن بنگالی رایج ترین زبان در این مناطق است. البته می توان هندی، تامیل، تلوگو و مالایی را هم از زیبان هایی دانست، که در این مناطق به آن زبان ها هم صحبت می شود.

3- ارز

روپیه هند.

4- منطقه زمانی

زمان استاندارد هند. طلوع آفتاب خیلی زود اتفاق می افتد و از ساعت 04:30 تا 05:00 صبح می توانید شاهد طلوع زود هنگام و زیبا خورشید باشید.

5- حمل و نقل

به بیشتر جزایر فقط با کشتی مسافربری می توان راه یافت و راه دیگری ندارند. بسته به مکان، انواع مختلفی از حمل و نقل امکان پذیر است. از جمله ریکاو خودکار، تاکسی، جیپ و اتوبوس های عمومی برای آمد و شد در اختیار شما قرار دارد.

سواحل آندامان

در جزایر آندامان به کجا بروم؟

جزیره شهری آندامان شمالی، جزیره اسطوره، جزیره کریفتو، جزیره استوارت، جزیره لند فال، ایز آیز، آندامان میانه، لنگ آیلند، جزیره تنگه، نشرگاه شمالی، جزیره باراتانگ، آندامان جنوبی، جزیره هاولوک (تغییر نام داده شده به سواراج دویپ)، جزیره نیل (تغییر یافته است به شهید دویپ)، جزیره فلات بای، جزیره سنتینل شمالی، جزیره ناروندام و جزیره ویپر از بهترین گزینه های انتخابی شما در بین این جزایر خواهند بود.

فیل های هندی در جزایر

کارهایی که می توانید انجام دهید

کلیه جاذبه های تاریخی دارای اعتبار، در بندر بلر قابل مشاهده اند. جزایر آندامان جزء بهترین مکان های غواصی در جهان هستند و می توانید در داخل آب های اقیانوس هند به غواصی مشغول شوید و در اعماق این اقیانوس (البته در کنار افراد متخصص) به تماشای مرجان ها و ماهی ها در آب های نیلگون آن بنشینید. فعالیت های دیگری هم شامل آبشارنوردی، کوهپیمایی در جزیره، پیاده روی های جنگلی(جنگل گردی)، تماشای پرندگان وگوش دادن به صدای دلنشینشان، استراحت در کنار ساحل و حمام آفتاب، پیاده روی در دامنه کوه های جزیره و گشت و گذار در سراسر جزایر آندامان هند از جمله کار های لذت بخشی است، که می توانید در این جزیره انجام دهید.

غواصی در جزایر

چه بخورید و بنوشید؟

غذای دریایی ویژه جزایر آندامان بسیار لذیذ است و پیشنهاد می دهم حتما این غذا ها را امتحان کنید. رستوران ماندالی در بندر بلر یکی از بهترین رستوران ها برای امتحان این غذاست. غذای طبیعی هندی معمولاً در رستوران ها سرو می توان. پسنده، کورما(قورمه)، نرگسی کوفته و چندین غذای محلی هندوستان که بسیار لذیذ هستند، نیز در رستوران ها به پخت می رسند، که به امتحان کردنشان می ارزد.

غذا های محلی هندی

کجا بمانید؟

درتمامی این جزایر هتل های بسیار لوکس و مدرنی وجود دارد، که می توانید در هر کدام از آنها اقامتی راحت و پر از آرامش داشته باشید. جلاکارا یک هتل بوتیک صمیمی جدید و شیک در جنگل است، که تجربیات همه جانبه ویژه ای را از زندگی در جنگل به شما انتقال می دهد.

در هتل نیل جزیره: استراحتگاه های دریایی مختلفی در این جزیره وجود دارد، هتل مروارید نمونه ای از آن است، که می توانید از این هتل برای اقامت خود استفاده کنید.

در لانگ آیلند: این جزیره آبی یک مکان دوست دوستنی و دوستدار محیط زیست است و هتل های آن و سایر ساخت و ساز هایش آسیبی به طبیعت زیبای آن نمی زنند. این هتل ها به شکل کلبه های کوچک و جذابی هستند، که می توانید از آنها استفاده کنید.

هتل های جزایر

فرهنگ و آداب و رسوم

آیین هندو دین مردمان جزایر آندامان است. آنها اعتقاد زیادی به ارواح مردگان دارند و باور دارند، که این ارواح با آسمان، اقیانوس و جنگل های جزیره در ارتباط هستند. مجسمه های بودا را هم در گوشه کنار جزیره خواهید دید.

نکات مهم در کاهش هزینه ها

اگر دوست دارید هزینه های این سفرتان تا اندازه چشمگیری کاهش یابد، بهتر است از اکتبر تا اواسط دسامبر و از آوریل تا اواسط ماه می به آنجا سفر کنید و در این صورت سفری کم هزینه تر و نسبتا ساکت تر خواهید داشت، هرچند گفتن این حرف به طور قطع درست نیست، اما اکثر اوقات شرایط اینگونه است.

مسافرت خود را در صورت امکان با اتوبوس و کشتی عمومی (به جای حمل ونقل خصوصی) انجام دهید.

از غذاهای دریایی گرانقیمت پرهیز کرده و یک تالی (پلو) محلی را برای چند صد روپیه سفارش دهید. البته به نظر من نمی شود از غذا های خوش مزه دریایی آن گذر کرد.

سخن لحظات

ما در این مقاله سعی کردیم، تا از جنبه های مختلف به راه های داشتن سفری راحت و بی درد سر به جزایر آندامان کشور هندوستان بپردازیم، امیدواریم از این مقاله بهره برده باشید. سایر مقالات ما را نیز در مورد هندوستان مطالعه فرمایید.

Add comment

Your message is required.