15 کار مهم که باید در سفر به اندونزی انجام دهید

15 کار مهم که باید در سفر به اندونزی انجام دهید

در حالی که بالی همچنان یک قطب انعطاف پذیر گردشگری علاقه مندان سفر به اندونزی است، 17000 جزیره دیگر در اندونزی سورپرایزهای زیادی را از خود به نمایش می گذارند. برای یافتن بقایای زنده یک امپراطوری کهن در این کشور، یک برنامه سفر طولانی فراتر از بالی را طی کنید. غذا های خیابانی این کشور در جای جای آن تعریفات و تمجیدات خاص خود را دارد. پیاده روی در کنار سواحل زیبا آن سواحل زیبا آن به همراه کوه نوردی در آتشفشان های فعال این کشور هم از جمله کارهایی است، که در این سفر ارزش تجربه کردن را دارند. با لحظات همراه باشید، تا 15 کار مهمی را که باید در سفر به اندونزی انجام دهید را به شما بگوییم. مطمئنا با رعایت این نکات، سفری آگاهانه خواهید داشت و از آن لذت خواهید برد.

1- غذا های شهر جاکارتا را امتحان کنید!

شهر جاکارتا یکی از شهرهای برتر خیابانی و فروش غذا ها در این خیابان ها در جهان است که ساندنس، بالیان، جاوا و چندین غذای دیگر را در کنار خیابان های این شهر به وفور پیدا خواهید کرد. گزینه های انتخابی شما برای غذا خوردن در آنجا، می تواند یک رستوران مجلل باشد یا یک دکه خیابانی ولی غذا های هرکدام لذیذ و لپذیر است.

غذاهای خیابانی محلی نه تنها خوشمزه هستند، بلکه ارزان قیمت هم هستند، که این خود کمک بزرگی به اقتصاد و بودجه سفر شما می کند.

سفر به اندونزی | غذا های خیابانی اندونزی

2- با فرهنگ جاوا در یوگیاکارتا آشنا شوید

یوگیاکارتا که نام آخرین پادشاه در اندونزی است، بریکی از شهر های این کشور نهاده شده است، که یکی از شهر های دارای آثار هنری بزرگ جاوایی را که زمانی بر جاوا حاکم بود، در خود حفظ می کند.کاخ سلطان کراتون هنوز هسته زنده یوگیاکارتا است، که با یک محوطه سلطنتی احاطه شده است که شامل کاخ لذت، آثار نقره و منطقه خرید مالیو بورو است. شما همچنین می توانید از پرامبانان، که یکی از مجموعه معابد هندو که در فاصله کمی از شهر با قدمت 9 قرن قرار دارد، بازدید کنید. پس از تاریکی برای اجرای رقص سنتی رایامانا در مقابل برج های روشن و خاموش Prambanan بمانید.

رسیدن به آنجا: از طریق فرودگاه بین المللی Adisucipto به این شهر بروید و یا با قطار سفری 8-9 ساعته از جاکارتا به آنجا داشته باشید.

تماشای رقص سنتی در سفر به اندونزی

3- موسیقی اصیل اندونزی را در بندونگ بشنوید

ساز سنتی از جنس بامبو به نام آنگلونگ نمادی از جامعه قومی ساندنس با محوریت جاوا غربی است، که در این شهر نوازندگان از آن استفاده می کنند. در شهر بندونگ، به تماشای اجرای نوازندگان هنرمند آن بروید. برای تماشای بچه ها و نوجوانان که در در حال رقص و بازی هستند و علاوه بر آن موسیقی سنتی و تنظیمات موسیقی پاپ را خواهید شنید. البته خواننده های معروف محلی هم آهنگ های بسیار خوبی می خوانند و در آمیخته شدن آنها بسیار لذت بخش و زیبا خواهد بود، به طوری که اگر زبان آنها را هم بلد نباشید، به خوبی به مزمون آهنگ پی خواهید برد.

رسیدن به آنجا: می توانید از طریق فرودگاه بین المللی Husein Sastranegara به بندونگ به این شهر برسید و یا که با اتوبوس یا قطار از جاکارتا به آنجا بروید.

4- تماشای مراسم نیروانا در معبد بروبودور

معبد بروبودور بزرگترین بنای بودایی جهان و یک مکان بزرگ مقدس در کشور اندونزی است. این مکان، یک بنای آجری با بیش از 2600 تخته سنگ حک شده و 500 مجسمه بودا در داخلش است، که امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری این کشور تبدیل شده است. شما دوستان در سفر به اندونزی حتما از این مراسم دیدن کنید.

این معبد در 800 سال پس از میلاد ساخته شده است. در ویساک - روز تولد بودا - این معبد به عنوان نقطه پایانی یک راهپیمایی سحر گاهی با شرکت صدها راهبان بودایی و مردمان شهر تبدیل می شود. بازدید از این راهپیمایی را از دست ندهید.

رسیدن به آنجا: اتوبوس ها به طور مرتب یک ساعت رانندگی را از یوگیاکارتا به برووبودور انجام می دهند.

5- معابد بالی را از نظر بگذرانید

بالی از نظر فرهنگی با بقیه اندونزی متمایز است. جزیره ای با اکثریت هندو با فرهنگ بومی و پر جنب و جوش خود و با داشتن بیش از 20،000 معبد که می توانید ایمان قوی مردم را در آنها تجسم کنید.

برخی از این معابد مکان هایی برای جذب توریست هستند، مانند معبد جنگل میمون در اوبود. "معبد مادر" پورا بساکیه در کوه آگونگ و پورا لوور اولوواتو در بالی جنوبی (معبدی مقدس که میزبان یک اجرای شبانه کچاک-مراسمی خاص- است).

برالی اینکه بازدیدی راحت و بی دردسر داشته باشید، می توانید با ماشین اجاره ای از معابد دیدن کنید. پیشنهاد لحظات به شما این است، که سفر خود را برای هماهنگی با زمان برگذاری این مراسمات در کشور اندونزی هماهنگ کنید، تا هرچه بیش تر از سفر خود لذت ببرید.

معابد بالی

6- استراحت در جزایر جیلی

جزایر جیلی در شرق بالی قرار دارند. جیلی ترونگان با قایق از طریق لمبوک یا بالی قابل دسترسی است و دروازه اصلی گروهی از جزایر اطراف خود است. جاده محیطی آن، بلافاصله در مجاورت سواحل ماسه ای سفید، با رستوران ها و قایق هایی پوشیده شده است که می توانند شما را به سمت سایر جاذبه های جیلی سوق دهند. این جزایر وسایل نقلیه موتوری را به منظور حمل و نقل در خود دارد و اجاره یک دوچرخه یا سوار شدن به یک چرخ دستی به نام سیدومو که با اسب رانده می شود گزینه مناسبی برای تردد در این جزایراست. از اینها که بگذریم، می توانید در کنار سواحل گرم آن دراز کشیده و از مناظر مقابل خود که اقیانوس و خورشید و پرندگان رنگارنگ است، لذت ببرید.

7- شعله های آبی را در کاوه ایجن ببینید

شهر بانووینگی در شرق جاوا ممکن است به خاطر مکان های تفریحی و پارک مانند ساوانا مشهور باشد، اما به گواه افراد محلی هیچ کدام از جاذبه های این شهر به اندازه مسیر کوهنوردی به دهانه آتشفشان کاوه ایجن برای گردشگران جذاب نیستند.

معدنچیان گوگرد گذشته این کوه، که امروزه به راهنمایانی تبدیل شده اند، که کوه را مثل کف دستشان می شناسند و از این راه کسب درآمد می کنند کمک بزرگی برای گردشگران هستند و آنها را به طرف قله و از مسیر های ایمن هدایت می کنند. در قله کوه و دهانه آتشفشانی آن یک میدان گوگردی را خواهید دید، جایی که مواد شیمیایی اکسید کننده یک درخشش شبیه آتش آبی را به وجود می آورند و جلوه بصری زیبایی در این فضا بوجود می آید.

شعله های آتش فشانی آبی رنگ

8- در دهکده توراجا مراسم نبش قبر را از نزدیک ببینید!

دهکده ای در کشور اندونزی وجود دارد، که جور دیگری به مرگ نگاه می کنند و این دیدگاه آنها برای سایر افراد قدری ترسناک و دلهره آور است. این مراسم شامل بیرون آوردن اجساد و مردگان از قبل است! افراد محلی هر سه سال یک بار اجساد خانواده ها و نزدیکانشان را از قبر بیرون می آورند و چند روزی را دوباره با آنها زندگی می کنند و بر تنشان لباس های جدید می پوشانند و دوباره آنها را در تابوتشان قرار می دهند و دوباره به خاک می سپارند و پس از 3 سال این ماجرا ادامه دارد. تیم لحظات به کودکان و افرادی که بیماری قلبی دارند، هرگز دیدن این مراسم را توصیه نمی کنیم ولی باقی شما دوستان(البته اگر جرئتش را دارید) می توانید از آن دیدن کنید، چرا که بسیار جذاب و صد البته عجیب و هزار البته ترسناک است! مطمئنا این تجربه، یکی از عجیب ترین تجربه ها در سفر به اندونزی خواهد بود و به همین دلیل در لیست 15 تایی ما قرار می گیرد.

رسیدن به آنجا: از طریق فرودگاه بین المللی سلطان حسن الدین به ماکسار بروید و پس از آن از این شهر با اتوبوس به توراجا بروید.

نبش قبر مردگان در مراسم مانه نهنبش قبر مردگان در مراسم مانه نه

9- چاپ باتیک روی پارچه را یاد بگیرید

مالزی و اندونزی ممکن است درباره این که چه کسی ابتدا روش چاپ باتیک را اختراع کرده است، اختلاف نظر داشته باشند، اما هیچ تردیدی وجود ندارد که چه کسی باتیک را به بهترین وجه انجام دهد. روستاهای لویین و کاُمان در سولو (سوراکارتا)، جاوا مرکزی از پایتخت های این صنعت به شمار می روند.

باتیک روشی برای ایجاد طرح بر روی پارچه از طریق نوعی موم یا چسب است.
وقتی پارچه با طرح های موم رنگ آمیزی شود، در تشت رنگ قرار داده می شود تا قسمت هایی که بر روی آنها موم نیست، رنگ آمیزی شوند.
متخصصان باتیک می توانند طرح های پیچیده را با چند لایه رنگ و با استفاده از موم روی پارچه ایجاد کنند. شما دوستان میی توانید این کار را از افراد ماهر محلی با اندک هزینه ای بیاموزید و از کشیدن این طرح ها لذت ببرید.

رسیدن به آنجا: پرواز از جاکارتا به سولو از طریق فرودگاه بین المللی Adisumarmo امکان پذیر است، سپس یک ماشین کرایه کنید تا شما را به این روستا ها ببرد.

چاپ باتیک

10- داخل مثلث مرجانی پارادایس شیرجه بزنید

جزایر پارادایس از زیبا ترزین جزایر کشور اندونزی است، که در حتما باید در سفر به اندونزی به آن سری بزنید. این جزایر از جزایر مرجانی به شمار می روند و مثلث مرجانی معروف این کشور در آن قرار دارد. این جزایر بدون اغراق بهشت های زمینی هستند و می توانید با شیرجه زدن و غواصی در داخل آب های پر از مرجان آن به واقعیت حرف های من پی ببرید.

نقاط مهم غواصی اندونزی شامل موارد زیر است: رجا آمپات در غرب پاپوآ، هزار جزیره آن دارای بیش از 75 درصد از انواع مرجان موجود جهان در خود است. همان طور که گفتیم، جزایر پارادایس در راس این جزایر قرار دارند و سفر به اندونزی بدون بازدید از این جزایر غیر قابل باور است.

غواصی در مثلث مرجانی پارادایس

11- از آخرین نسل اژدها ها دیدن کنید

اژدهای کومودو که در اطراف جزیره رینکا، اندونزی به وفور یافت می شود.

اژدهایان عظیم کومودو بر جزایر کومودو و رینکا در پارک ملی همنام خود در شرق نوشا تنگارا اندونزی پادشاهی می کنند.

حدود 2500 اژدها در رینکا زندگی می کنند. قلمرو آن همانند مناطق ساوان آفریقا تنها به ندرت از درختان پوشیده شده است و در فضای باز صحرا مانندی زندگی می کنند.

رسیدن به آنجا: از طرق پرواز از بالی به فرودگاه کومودو بروید و سپس از آنجا شما می توانید قایق هایی را کرایه کنید تا شما را به پارک ملی کومودو ببرند.

اژدهای کومودو

12- از یک دریاچه مقدس در پارک ملی ریژانی بازدید کنید

تا کنون در سفر به اندونزی شاهد زیبایی های طبیعی بسیاری بوده اید. از میان بسیاری از آتشفشان های اندونزی که برای پیاده روی های کوهستانی مناسب هستند.

کوه رینجانی در وسط یک پارک ملی 41000 هکتاری واقع شده و در بالای جزیره لمبوک در شرق بالی قرار دارد. از میان چندین مسیر پیاده روی، از پیاده روی از سنارو تا دریاچه مقدس یک پیاده روی جانانه را آغاز کنید. وقتی دریاچه مقدس را می بینید، خستگی های راهن از تنتان به در می شود و می توانید با آب گرمش دست و صورتتان را بشویید و یا داخلش شوید. پس از اتمام بازدیدتان از دریاچه، به بازدید از دهکده Sasak Sade در نزدیکی مرکز ماتارام بپردازید تا ببینید مردم محلی چطور زندگی می کنند.

رسیدن به آنجا: از طریق فرودگاه بین المللی زین الدین عبدالمجید به لمبوک پرواز کنید، سپس با یک اتومبیل کرایه شده، خود را به Senggigi یا Senaru برسانید. راهنماهای محلی را می توان در هر شهر استخدام کرد.

13- بازی کردن اورانگوتان ها را در تانجونا پوتینگ تماشا کنید

پارک ملی Tanjung Puting حدود (3،040 کیلومتر مربع) جنگل کالیمانتان را در بر می گیرد و مرکز جزیره بورنئو را در بر می گیرد. تماشای اجتماع اورانگوتان ها که در میان سایبان جنگلی پارک زندگی می کند، بسیار جذاب است و شما می توانید در ایستگاه تحقیقاتی کمپ لکی، جایی که وعده های غذایی برنامه ریزی شده آنها داده می شود حضور یابید و غذا دادن به آنها را تماشا کنید و علاوه بر اورانگوتان ها دیدار چهره به چهره ای با میمون ها هم داشته باشید. این کار یکی از جذاب ترین کار ها در سفر به اندونزی خواهد بود.

14- جشنواره دریاچه توبا را از دست ندهید

گروه بزرگی از مردان که در داخل دریاچه با لباس های سنتی قایق سواری می کنند و شما هم به همراه آنها می توانید سوار بر قایق شوید و از مناظر اطراف لذت ببرید.

نشانی

دریاچه توبا، سوماترا شمالی، اندونزی

رسیدن به آنجا: پروازی به فرودگاه بین المللی Silangit از جاکارتا داشته باشید. اگر می خواهید پیاده روی کمی داشته باشید، یک تاکسی را به جای یک پیاده روی 1.5 ساعت به دریاچه توبا کرایه کنید.

15- سوار امواج بالی و جاوا شرقی شوید

یکی از جذاب ترین قسمت های سواحل مالزی که 95000 کیلومتر هستند، سواحل بالی و جاوا شرقی هستند، که می توانید سوار بر امواج کوتاه و بلندش موج سواری کنید. سواحل بالی همچنان مکان مورد علاقه برای گشت و گذار در بین گردشگران آن است، که در طول اوج گشت و گذار بین ماه های آوریل و اکتبر برای بهره گیری از استراحت های ساحل و انجام دادن تفریحات ساحلی این منطقه مملو از جمعیت می شود.

سواحل بالی به هیچ وجه کاملاً بی خطر نیستند و وقتی به آنجا رسیدید، قوانین ایمنی ساحل را رعایت کنید.

فراتر از بالی، گردشگران برای گشت و گذار به نوزا لمبونگان، منتاوی در غرب سوماترا و بانووینجی نیز در جاوا شرقی می روند تا به شادی و خوشی بپردازند. در سفر به اندونزی از این جمله تفریحات غافل نشوید.

موج سواری در سواحل بالی

Add comment

Your message is required.