غار های باتو کوالالامپور | مراسم عجیب سوراخ کردن بدن با سوزن!

غار های باتو کوالالامپور | مراسم عجیب سوراخ کردن بدن با سوزن!

غارهای Batu، یکی از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور هستند. مکانی که غار ها در آن قرار دارند یک تپه از جنس سنگ آهک است، که شامل سه غار بزرگ و تعدادی غار کوچک تر است. معبدی در محدوده این غار ها وجود دارد. این معبد 100 ساله در حدود 13 کیلومتری شمال کوالالامپور واقع شده و دارای بت ها و مجسمه هایی است، که درون غارهای اصلی و اطراف آن بنا شده است. حتما متوجه مجسمه بودای طلایی خواهید شد، که در محوطه وجود دارد. این معبد که با مصالح سنگ آهک ساخته شده است. گفته می شود غار های باتو حدود 400 میلیون سال قدمت دارند و این معبد هم به عنوان یک مکان مهم مذهبی توسط هندوها در نظر گرفته شده است و مراسمات عجیب و غریبی در آن انجام می شوند. با لحظات همراه باشید تاشما را با اسرار این غار ها آشنا کنیم.

Batu داخل غار

آشنایی با غار ها

بزرگ ترین و محبوب ترین غار باتو چندین زیارتگاه هندو را در زیر سقف قوسی 100 متری خود قرار داده است. در پایین تپه باتو هم دو معبد غاری دیگر وجود دارد. علاوه بر آن غار گالری هنر و غار موزه که تعداد زیادی مجسمه و نقاشی های هندو را در خود جای داده است، وجود دارند.

غار های باتو کانون اصلی جشنواره سالانه هندو Thaipusam است، که هزاران بازدید کننده را به خود جلب می کند. این مراسم معمولاً در اواخر ژانویه برگزار می شود، این روند از عصر قبل از جشنواره تائیپوسام در معبد سری ماریامان در مرکز شهر کوالالامپور آغاز می شود. مردم محلی برای حضور در این مراسم که موسوم به جشنواره رنگ هست، باید برای رسیدن به این مکان پیاده روی های طولانی مدت انجام دهند.

این پیاده روی ها اغلب اوقات، در ساعات صبحگاهی به سوی به غارهای Batu انجام می شود. از آن زمان است که جشن آغاز می شود و این جشن یک رویداد رنگارنگ است و مردم از همه جا رنگ به طرف یکدیگر پرتاب می کنند، که در کل هشت ساعت به طول می انجامد. این جشنواره بیش از یک میلیون زائر را به خود جلب می کند و این امر به یکی از بزرگترین گردهمایی های جهان تبدیل شده است.

حضور گسترده مردم در مراسم

مراسم کاوادیس(مراسم سوراخ کردن بدن)

بسیاری از شاگردان هدایای خود - ظروف شیر - را به پروردگار مورگا بر روی "کاوادیس" با تزئینات بزرگ و پر رنگ ارائه می دهند. کاوادیس ها دو تکه بزرگ و زینتی نیم دایره ای چوبی یا فولادی هستند که خم شده و به یک ساختار متقاطع متصل شده اند که می تواند بر روی شانه ها تعادل برقرار کند. این چهارچوب ها معمولاً با قلاب های مختلف فلزی ساخته می شوند که برای سوراخ کردن پوست، گونه ها و زبان مورد استفاده قرار می گیرند. کاوادی با گل و پرهای طاووس تزئین شده است و برخی از آنها تا 100 کیلو وزن دارند و از بدن شاگردان راهب ها آویزان می شوند. حتی برخی از این کاوادیس ها را از طرفی از گوشت دهان وارد و از طرفی دیگر خارج می کنند، که به این امر روزه سکوت می گویند.

بعضی از شاگردان همچنین نذریاتی را که با خدایان عهد کرده اند، مثل سوزن زدن به بدن و قلاب و سوزن و سوراخ کردن زبان، حتی سیخ کشان(قلاب ها را از گوشت کمر وارد بدن می کنند و فرد را به مدت یک روز از همان قلاب ها آویزان می کنند) انجام می دهند و بازدید کنندگان محلی، اغلب مجذوب فداکاری این افراپ که ملقب به جانبازان هستند می شوند.

مراسم کاوادیس

پله های زیاد و مسیرسخت

واقعیت شگفت انگیز این است که پیروان با تحمل سختی ها و فشار فراوان خود را به این مراسمات ترسناک(برای ما) می رسانند. صعود سخت و سنگین را از 272 پله به بالای غارها شروع می کنند و همان طور هم که گفتیم قبل از آن هم قسمت نسبتا زیادی از این مسیر را تا رسیدن به این مکان با پیاده روی طی می کنند. این سفر نیاز به استقامت خیره کننده ای دارد زیرا اغلب آنها باید در برابر فشار های سنگین صبر و استقامت کنند.

ساعات بازدید 

اگر شما عزیزان قصد بازدید از این معابد را دارید، باید بدانید معابد غار روزانه از ساعت 06:00 صبح الی 21:00 شب فعال می باشند.

نحوه دسترسی

برای رسیدن به این مکان که در 13 کیلومتری شمال کوالالامپور واقع شده است، می توانید از اتوبوس Intrakota با شماره 11D که از بازار مرکزی حرکت می کند و یا با اتوبوس Cityliner با شماره 69 که از جالان پودو حرکت می کنند، استفاده کنید. البته تاکسی ها هم یکی از این گزینه ها هستند، تاکسی ها نیز در هر جای شهر وجود دارند و می توانید از وجود آنها بهره مند شوید.

Add comment

Your message is required.