موزه ملی بانکوک تایلند

موزه ملی بانکوک تایلند

موزه ملی بانکوک بزرگترین مجموعه موزه های است، که از آثار باستانی محلی تایلند حفاظت کرده و آنها را به نمایش می گذارد. این موزه به دستور پادشاه راما پنجم در بانکوک پایتخت این کشور ساخته شده است. منطقه ای که این موزه در آن قرار دارد، از مناطق قدیمی شهر محسوب می شود. با لحظات همراه باشید، تا شما را با این موزه که کلی آثار باستانی در خود جا داده است، آشنا کنیم.

آثار باستانی موزه

آشنایی با موزه ملی بانکوک

این موزه به بیش از 12 سالن تقسیم شده است، که نمایش های چندرسانه ای به زبان انگلیسی هستند. یادگارهایی از حکومت پادشاه راما چهارم را می بینید، که از بین دوره های سوکوتای و راتاناکوزین به جا مانده اند. مجموعه باستان شناسی و تاریخ هنری و مواردی از ماقبل تاریخ تایلند، از دوران سوخوتای و آیوتایا تا پادشاهی مدرن تایلند را در این موزه و سالن های مختلف آن خواهید دید. علاوه بر آنها مجموعه های هنرهای تزئینی و مجموعه قوم شناسی شامل سلاح های چینی، سنگ های قیمتی، عاج های حکاکی شده، ماسک های Khon، سرامیک های رنگارنگ، منسوجات و آلات موسیقی سنتی از جنوب شرقی آسیا در این مکان گرد آوری شده است.

موزه ملی بانکوک دارای یک سالن نمایش ارابه های تشییع جنازه سلطنتی است، که کالسکه هایی برای انتقال اجساد امپراطوران تایلند بودند و نمونه های بسیار عالی از هنر تایلندی را به نمایش می گذارند. آخرین باری که از آنها استفاده شده است، برای مراسم تشییع جنازه بسیار دوست داشتنی پرنسس تایلند در سال 1996 میلادی بود، که استقبال باشکوهی از این مراسم به عمل آمد. عزیزان دقت داشته باشید که تورهای رایگان به زبانهای انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و ژاپنی در روزهای مختلف هفته برگزار می شود، که در صورت تمایل می توانید از آنها استفاده کنید.(در ادامه به زمان دقیق این تور های رایگان خواهیم پرداخت)

نقاب های خون

عبادتگاه موزه

این موزه که در ابتدا توسط پادشاه راما پنجم در اطراف مجموعه آثار پدرش، پادشاه راما چهارم (مونگكوت) تأسیس شد، در ابتدا خیلی ساده و کم اهمیت بود، ولی اکنون به بخش هایی ترتیب داده شده است که هر اتاق از یک موضوع خاص مانند کاخ های نارنجی، اسلحه، لباس و غیره در آن نمایش داده می شوند. مردم همگی به مجسمه های بودا که در آن قرار دارند، احترام می گذراند و به عبادت آن می پردازند.

عبادتگاه موزه

نوسازی موزه

موزه در حال حاضر در میان یک نوسازی گسترده و پرهزینه است، به این معنی که برخی از مجموعه ها جابجا می شوند. گالری های آنها در حال بازسازی است. پس از بازسازی قسمت های مختلف موزه آثار موجود در آن با ترکیبات بهتری به نمایش گذاشته خواهند شد.

هزینه بلیط

هزینه پذیرش افراد غیر تایلندی 200 بات -26800 تومان- (این مبلغ تبدیل یافته برای تاریخ 1398/11/20 می باشد) است. این موزه چهارشنبه تا یکشنبه از ساعت 9 صبح الی 4 بعدازظهر دایر است. آخرین بلیط ساعت 3:30 بعد از ظهر به فروش می رسد. این موزه به طور کلی در تعطیلات ملی بسته شده است.

تور های رایگان!

تورهای رایگان با راهنمایی توسط کارکنان موزه ملی بانکوک در ساعت 09:30 صبح برگذار می شوند. لیست تور های زبان های مختلف به شرح زیر می باشند:

چهارشنبه ها: تور زبان های انگلیسی، فرانسوی و ژاپنی برگذار می شود.

پنجشنبه ها: تور زبان های فرانسوی و آلمانی برگذار می شوند.

چگونگی دسترسی

اگر در شما در خیابان چنگ پیر هستید، در خیابان اول پس از آن یعنی خیابان ماهاتات به سمت چپ بپیچید و تا انتهای بازار امولت قدم بزنید، سپس به سمت راست بپیچید و تا انتهای خیابانش قدم بزنید.مراسم بزرگ Sanam Luang (مراسم کشت) در سراسر این خیابان برگذار می شود. به چپ بپیچید و مسافتی کوتاه را تا پنجاه قدم به جلو بروید، کاخ بزرگ موزه ملی در سمت چپ شما قرار دارد.

ساعات بازدید

این موزه به غیر از روز های دوشنبه و سه شنبه و تعطیلات رسمی از ساعت 09:00 صبح تا 16:00 بعد از ظهر دایر می باشد.

ساختمان موزه

سخن لحظات

دوستان عزیز در این مطلب ما سعی کردیم به معرفی موزه ملی پایتخت کشور تایلند بپردازیم. ولی به قول معروف شنیدن کی بود مانند دیدن. بهتر است، اگر سفری به کشور لبخند ها داشتید، حتما از این موزه که آثار تاریخی مهمی از تایلند باستان را در خود دارد، بازدید کنید.

Add comment

Your message is required.