باغ بودای پنهان جزیره سامویی تایلند

باغ بودای پنهان جزیره سامویی تایلند

باغ بودای پنهان در بالای تپه هایی در فضای داخلی کوه سامویی پنهان شده است و منظره ای باشکوه و مجموعه ای غیرمعمول از مجسمه ها در میان جنگل های سرسبز را به وجود آورده است. این باغ های بزرگ و راز آلود توسط یک کشاورز میوه سامویی به نام «نیم تونگسوک» ایجاد شده است، که در سال 1976 میلادی شروع به ساخت چندین مجسمه و معابد در اطراف سرزمین های خانوادگی اش کرد. با لحظات همراه باشید، تا شما را با اسرار این باغ و آنچه که لازم است، در موردش بدانید، آشنا کنیم.

باغ بودای پنهان

چگونگی ساخت

این مکان یک معبد بودا نیست که پر از الهه های بودا باشد، بلکه یک مکانی شخصی است. همان طورکه در بالا گفتیم، این باغ ها توسط نیم تونگسوک که یک کشاورز بازنشسته بود، ساخته شده است. وی در سن 77 سالگی ساخت این باغ و مجسمه هایش را آغاز کرد و تا زمان مرگش در سن 91 سالگی این کار را ادامه داد.

مجسمه بودا در باغ

مجسمه ها و جاذبه های موجود در باغ

مسیر رسیدن به این مکان که در قسمتی از دامه های کوه سامویی قرار دارد، کمی دشوار وسخت است ولی پس از رسیدن به باغ بودای پنهان با دیدن جاذبه هایش تمام خستگی از تنتان بیرون خواهد آمد و شاهد آثار و هنر دستان یک کشاورز سامویی خواهید بود. این کشاورز سامویی به دلیل اعتقادات شخصی و مهارت خارق العاده اش در مجسمه سازی باغ خود را به محلی بدل کرد، که امروزه هزاران گردشگر از تمام نقاط تایلند والبته جهان برای دیدن هنر دست وی به این باغ زیبا می آیند. او بسیاری از مجسمه های بودا و سایر جنبه های بودیسم تایلند وهمچنین پرندگان، مارها و حیوانات دیگر و چندین مجسمه از خودش در این باغ ساخت. علاوه بر این ها مجسمه فرشتگان و گروهی از نوازندگان هم در این باغ گنجانده شده است. اگر با دقت به مجسمه های بودا نگاه کنید، خواهید دید که با دقت و ظرافت فراوانی ساخته شده اند. در واقع هر کدم از آنها به دلیل خاص یا یک دلیل و باور مذهبی ساخته شده اند. مقبره خون نیم نیز در این مکان یافت شده است. در مسیری کوتاه از مجسمه های فرشته. باغ بودای پنهان همچنین دارای آبشارهای درون باغ است. این آبشار ها بسیار زیبا و آبشان هم بسیار خنک است. اگر گرمتان شد، می توانید دست و صورتتان را با این آب سرد و زلال بشورید تا خنک شوید. البته به دلیل وجود درختان فراوان نسیم خنکی در باغ پیچ و تاب می خورد. صدای پرندگان هم از هر سو به گوش می رسد.

باغ بودای پنهان

موقعیت مکانی و دسترسی

جاده منتهی به جاده پیشرو منتهی به باغ ، در مسیر 4169 (جاده حلقه ای) و بین هوآ تانون و سدیم مونانگ ، در بان ساکت قرار دارد. جاده در نقاط شیب دار است و برای موتور سیکلت ها مناسب نیست. برای رفتن به آنجا ابتدا باید در جاده نیروی هوایی منتهی به آبشار تا نصف مسیربروید. جاده برای 400 متر آخر صعود وجود دارد، که به یک مسیر خاکی تبدیل می شود. علائم زیادی در طول مسیر وجود دارد. فقط رانندگان باتجربه باید این جاده را امتحان کنند که بهترین کار در یک وسیله نقلیه شاسی بلند است. اگر خواهان پیاده روی  قسمتی از مسیر هستید، می توانید با تماشای مناظر اطراف این کار را انجام دهید.

هزینه بلیط

در صورت بازدید از باغ مخفی بودا به تنهایی، هزینه ورودی برای هر نفر 80 بات است.

این مبلغ در تاریخ (16/11/1398) معادل 10/800 تومان برای هر نفر می باشد.

Add comment

Your message is required.