پارک مینیاتور تبریز بهترین مکان برای شناخت جاذبه های گردشگری ایران و جهان

پارک مینیاتور تبریز بهترین مکان برای شناخت جاذبه های گردشگری ایران و جهان

 معرفی پارک مینیاتور تبریز

پارک مینیاتوراز بزرگ ترین و زیبا ترین پارک های تبریز است، که ما شما را برای دیدن آن به تبریز دعوت می کنیم. این پارک یکی از دیدنی ترین مکان های تبریز است، که محلی برای تماشای ماکت های اماکن مختلف تبریز، ایران و حتی جهان است. وقتی که وارد پارک می شوید فضای سبز وسیع و گسترده ای را در مقابل چشمانتان می بینید که درختان زیادی هم در آنجا وجود دارد. درون پارک مردم را می بینید که برخی از آنها چادرزده و برخی روی زیر انداز نشسته اند و به زیبایی اطراف می نگرند. در پارک مینیاتور تبریز انواع و اقسام ماکت ها از مکان های مهم و دیدنی تبریز و کل جهان به معرض نمایش گذاشته شده اند و مردم وگردشگران هم محو تماشای آنها هستند. در سویی دیگر پارک ماکت های عمارت ائل گلی، عمارت شهرداری تبریزو مسجد کبود قرار دارند و در طرفی دیگر ماکت ارگ علیشاه، مسجد کبود، ساختمان بانک ملی، ایستگاه راه آهن، پل کابلی و مقبرة الشعرا و تخت جمشید و کلیسای مریم مقدس و برج کج پیزا و تاج محل و غیره و غیره به چشم می خورد که شب هنگام زیر نور مهتاب و نور پردازی های پارک زیبا تر و واقعی تر هم به نظر می رسند. مهندسی ساخت ماکت ها به قدری دقیق است، که تفاوت چندانی با نمونه واقعی مکان ها ندارد و سایز کوچک تر شده آنها هستند. در قسمتی دیگر از پارک مهره های بزرگ شطرنج وجود دارد که اندازه شان 1متری می شود. شما گردشگران عزیز می توانید یک روز گردشگری تان را به این مکان اختصاص دهید و روی چمن های پارک بنشینید و همه جا را خوب تماشا کنید و لذت ببرید. شما در این مکان می توانید عکس های سلفی جالبی با ماکت ها بگیرید و همچون مارکوپولو از تماشای مکان های سرتاسر جهان لذت ببرید. امیدواریم از دیدن پارک مینیاتور تبریز لذت ببرید.

بهترین زمان برای بازدید

یکی از بهترین زمان های بازدید از پارک مینیاتور تبریز فصل بهار و تابستان است. زیرا در دو فصل است که در تبریز آب و هوای گرم و دلپذیر یافت و فضای سبز زیبا و دل انگیزی ایجاد می شود که لذت سفر شما به تبریز را چند برابر می کند و شما می توانید از تماشای آثار موجود در پارک مینیاتور لذت ببرید.

موقعیت جغرافیایی

اگر قصد بازدید از پارک مینیاتور تبریز دارید، باید به خیابان گلکار و انتهای پارک آنالار آتالار بروید تا نمونه کوچک شده ساختمان های تبریز و دیگر مکان ها را ببینید، پس از بازدید از این مکان می توانید از خانه ی مشروطه تبریز که دارای معماری منحصر به فرد و موزه ای است که در آن اشیاء و لوازمی از دوران مشروطه و بزرگان مشروطه خواه تبریز وجود دارد.

Add comment

Your message is required.